Main Menu

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Marsa z Żołnierską.

Facebooktwitterlinkedin

W nocy z wtorku na środę (z 25 na 26 kwietnia ok. godz. 0.30) zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Marsa i Żołnierskiej.

Wykonawca wprowadzi kolejny etap organizacji ruchu związanej z wymianą konstrukcji nawierzchni jezdni ul. Marsa. Tydzień wcześniej niż zapowiadano, otwarta dla ruchu zostanie jezdnia ul. Marsa w kierunku centrum. Natomiast zamknięta zostanie jezdnia w kierunku Rembertowa. Ruch w tym kierunku będzie prowadzony objazdem do ul. Strażackiej lub do ul. Korkowej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do dnia 12 maja. Zakres prac na tym odcinku został rozszerzony o pełną przebudowę z rozbiórką podłoża i budową nowej podbudowy drogi z uwagi na stan techniczny nawierzchni.

Przed skrzyżowaniem z ul. Marsa wyłączone z ruchu są skrajne lewe pasy obydwu jezdni ul. Żołnierskiej. Ruchu w kierunku ul. Strażackiej odbywa się jezdnią tymczasową odchyloną w kierunku wschodnim. Na jezdni zachodniej ul. Żołnierskiej ruch prowadzony jest dwoma, częściowo zawężonymi do 3 m pasami ruchu. Z pasa lewego jest możliwość jazdy na wprost w kierunku ul. Rekruckiej oraz skrętu w lewo w kierunku ul. Cyrulików. Taka organizacja ruchu pozwoli wykonać podporę przyszłej estakady, która będzie znajdowała się w pasie pomiędzy obecnie istniejącymi jezdniami. Skręt z ul. Marsa (dla jadących od strony ul. Płowieckiej) w ul. Żołnierską jest możliwy tylko z jednego pasa ruchu.

Komunikacja:

Linie autobusowe 514 (kierunek METRO POLITECHNIKA) oraz nocna N21 (kierunek DW. CENTRALNY) zostaną skierowane na swoje trasy podstawowe. Linia autobusowa 183 (kierunek ZIELONA) zostanie skierowana na trasę zmienioną przebiegającą ulicami: Marsa – Rekrucka – Korkowa – Wspólna – zawrotka na rondzie na skrzyżowaniu ulic Wspólnej i Brata Alberta – Wspólna – BRATA ALBERTA (przystanek 01; bez postoju) – Wspólna – Szosowa – Grzybowa – al. Komandosów – F. Ilskiego – Marsa – zawrotka przez pętlę PKP REMBERTÓW – Marsa i dalej swoją trasą podstawową w kierunku pętli WIATRACZNA. Autobusy linii 514 jadące w kierunku krańca WOLA GRZYBOWSKA pojadą ulicami Rekrucką i Korkową. Nocna linia autobusowa N71 będzie kursowała ul. Żołnierską do ul. Strażackiej i al. gen. A. Chruściela „Montera”.

Utrzymane będzie funkcjonowanie zastępczej linii autobusowej Z83 kursującej na następującej trasie: ZIELONA – Brata Alberta – rondo na skrzyżowaniu ulic Wspólna/Brata Alberta – Wspólna – Szosowa – Grzybowa – al. Komandosów – F. Ilskiego – Marsa – PKP REMBERTÓW (postój na przystanku 03).

 ZDM Warszawa
Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »