Main Menu

ZMIANA TRASY I ROZKŁADU LINII „ZĄBKI-2” i 199

Facebooktwitterlinkedin

W związku ze zmianami organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Żołnierskiej z Czwartaków od poniedziałku, 10 kwietnia 2017 r., od początku kursowania ulega zmianie rozkład i przebieg trasy linii „Ząbki-2” na terenie dzielnicy Rembertów.

W kierunku centrum Rembertowa trasa będzie przebiegała ulicami Żołnierską (w kierunku Warszawy) → Strażacką Al. gen. Chruściela do przystanku „Rembertów Ratusz 02”, w kierunku Ząbek i CH Marki trasa będzie przebiegała ul. Paderewskiego Czwartaków Żołnierską (w kierunku Ząbek) .

Dla linii „Ząbki-2” przestają funkcjonować przystanki „ Żołnierska 01”, „Kordiana 01” na ul. Strażackiej w kierunku Ząbek oraz przystanek „Rembertów Ratusz 01” na Al. gen. Chruściela „Montera”.

Jedynym przystankiem przesiadkowym w rejonie PKP Rembertów pozostanie przystanek stał „Rembertów Ratusz 02” (zlokalizowany pod ratuszem dzielnicy Rembertów).

Od 10.IV.2017 r. uruchamia się nowe przystanki na żądanie na ul. Paderewskiego w kierunku Ząbek tj. „ Zawodowa 02” , „Szafarzy 02” i „Paderewskiego 02”.

Nowy rozkłady linii “Ząbki-2”  będzie dostępny również w serwisie http://www.zabki.kiedyprzyjedzie.pl/ oraz w aplikacji JadeBusem.

Zmianie ulegnie również trasa i rozkład linii 199 ZTMu, która również będzie wyjeżdżała z Rembertowa w stronę Ząbek ulicami Paderewskiego i Czwartaków.

Zmiana trasy linii „Ząbki-2” oraz 199 pozwoli uniknąć autobusom potężnych korków, które tworzą się rano na ul. Strażackiej w kierunku ul. Żołnierskiej. Korki te powodowały powstawanie dużych opóźnień na liniach „Ząbki-2” i 199 w godzinach 6:30 – 8:30 sięgających nawet do 50 minut i powodujące problemy z punktualnością w kolejnych kursach autobusu. Od poniedziałku utrudnienia na ul. Strażackiej mogą być jeszcze większe bo drogowcy przebudowujący ul. Żołnierską zamkną wyjazd z Rembertowa ulicą Marsa i głównym wyjazdem ze Starego Rembertowa w stronę Trasy Siekierkowskiej pozostanie właśnie ul. Strażacka. Zamknięcie wylotu ul. Marsa z Rembertowa może spotęgować poranne zatory drogowe na Żołnierskiej w stronę Warszawy.

(info: UM Ząbki)

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »