Main Menu

Impreza w parku miejskim! Hybrydy i samochody elektryczne – tego jeszcze nie było w Ząbkach!

Facebooktwitterlinkedin

W niedzielę 28 maja br. w Parku miejskim w Ząbkach odbędzie się pierwszy ząbkowski Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych. To pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Zaprezentowane zostaną korzyści płynące z używania samochodów elektrycznych i hybrydowych i to jakie zaszły w motoryzacji w ciągu ostatnich lat. Elektryczne pojazdy to przyszłość, która już depcze nam po pietach. Zapraszamy wszystkich na Zlot.

 Podczas Zlotu zostaną zaprezentowane samochody ekologiczne, samochody przyszłości. Pierwszy ząbkowski salon pod chmurką zaprezentuje szeroką gamę aut elektrycznych i hybrydowych wielu marek.

Pierwsze skrzypce zarówno w odbywającej się w przeddzień zlotu kawalkadzie, jak i podczas samego wydarzenia zagra istny majstersztyk elektrycznej motoryzacji Tesla model S firmy Auta Elektryczne. Ford uraczy nas swoim najnowszym Mondeo, oczywiście w wersji hybrydowej. To zadziwiające swoim zaawansowaniem technicznym auto, zostanie oddane do Państwa dyspozycji dzięki autoryzowanemu partnerowi Forda, czyli firmie Auto Nobile, która w myśl nowej polityki marki stawia na ekologię i innowacyjne rozwiązania. Toyota MARKI zaprezentuje swojego hybrydowego crossovera model C-HR.

Wśród atrakcji będzie konkurs „Jeżdżę na kropelce” polegający na uzyskaniu najmniejszego spalania na wyznaczonym krótkim odcinku, dostępna będzie również mini wypożyczalnia małych samochodów elektrycznych dla dzieci, wszyscy będą mogli również zajrzeć do praktycznego laboratorium na kółkach – Autobusu Energetycznego Krajowej Agencji Poszanowania Energii. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs na budowę pasażerskiego pojazdu zasilanego elektrycznie. Oprócz tego wszyscy, którzy wybierają się na zlot swoją hybrydą lub elektrykiem będą mogli wziąć udział w konkursie na najbardziej ekologiczną jazdę. Konkurs zakłada osiągnięcie najmniejszego spalania podczas pokonywania drogi od miejsca zamieszkania kierowcy do parku im. Szuberta w Ząbkach.

Organizatorami zlotu są Pracownia Finansowa, MOK Ząbki oraz pomysłodawca imprezy Pan Marcin Piórkowski właściciel firmy MagMar Car z Ząbek. Wydarzenie objęte zostało patronatem: Burmistrza Miasta Ząbki oraz Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Sama forma zlotu również nie będzie standardowa. Oprócz prezentacji perełek elektrycznej i hybrydowej motoryzacji w części ekspozycyjnej dostępna będzie również wypożyczalnia tych aut z możliwością odbycia krótkiej jazdy testowej. Imprezę poprowadzi pasjonat motoryzacji, znany dziennikarz branżowy Pan Włodzimierz Zientarski wraz ze współprowadzącą program „Odjechani” w AntyRadiu Panią Dominiką Sygiet. Partnerami zlotu są: MZO Wołomin, Nadleśnictwo Drewnica, INTER-TEAM Części samochodowe i wyposażenie warsztatów, CARFAX, Printing House Fabryka Druku, Atlantic Express Corp. A patronatem medialnym wydarzenie objęli: AUTOCENTRUM, mojeBMWi3 oraz ecodriving.info

Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych to wydarzenie nie tylko dla fanów elektrycznej motoryzacji i właścicieli aut hybrydowych i elektrycznych ale dla wszystkich, którzy jeszcze ich nie znają! To idealna okazja by je poznać, zobaczyć, przetestować i pokochać a na kolejny zlot w Ząbkach przyjechać już własnym.
Więcej na stronie: ekozlot.pl

(info: UM Ząbki)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)