Main Menu

Kolejna wygrana Ząbkovii w Turnieju Tymbarku! Brawo dziewczyny, brawo trener!

Facebooktwitterlinkedin

Zakończyła się XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy mistrzów do lat 10 i do lat 12. Wśród zwycięzców są zawodniczki z UKS Ząbkovia Ząbki, które wygrały w kategorii wiekowej do lat 12. Na zwycięskie drużyny czeka teraz nagroda główna, czyli mecz Polska-Rumunia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata.

2 maja tuż przed finałem Pucharu Polski pomiędzy Arką Gdynia i  Lechem Poznań, wyłoniono zwycięzców XVII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku. Przy tysiącach fanów na trybunach Stadionu PGE Narodowego i na oczach widzów oglądających transmisję na żywo w Polsacie Sport i Super Polsacie, na murawę wybiegli reprezentanci najlepszych w tym roku województw, by rozegrać 4 spotkania finałowe, które wyłoniły mistrzów Polski wśród dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12. W żadnym z tych spotkań nie zabrakło pięknych bramek, składnych akcji czy emocji trzymających w napięciu do samego końca, czyli wszystkiego, co w futbolu najpiękniejsze.

Bardzo zacięty był pojedynek zawodniczek z ząbek z KA 4 resPect z Wielkopolski. Po początkowej przewadze zespołu z Wielkopolski to dziewczyny z UKS Ząbkovii Ząbki przejęły inicjatywę i strzelił dwie bramki. Nawet bramka kontaktowa rywalek na 2:1 pod koniec meczu nie odebrała im zwycięstwa w Wielkim Finale. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wygrać i obronić tytuł sprzed roku. Zeszłoroczny finał był dla nas cięższy, ponieważ wygraliśmy go w karnych. W tym roku miałem silniejszy i bardziej doświadczony zespół. Nie byliśmy gościnni, jednak reprezentowaliśmy Mazowsze i rola gospodarza do czegoś nas zobowiązywała – uśmiechał się trener Ząbkovii, Marcin Wojda. – Naszym głównym założeniem, już od pierwszych etapów turnieju, była obrona tytułu. W porównaniu z zeszłorocznym turniejem, ten był dla mnie zdecydowanie spokojniejszy, dzięki zebranemu doświadczeniu. Wiedziałem, czego mogę się po dziewczynach spodziewać. One po prostu mają świadomość po co wchodzą na boisko. W przyszłym roku, już nie z tymi dziewczynkami, powalczymy znów o finały ogólnopolskie.

Najlepszą zawodniczką w grupie do lat 12 została Maja Grzybowska z UKS Ząbkovia Ząbki

(źródło: zpodworkanastadion.pl)

Facebooktwitterlinkedin