Main Menu

„Przestrzenie” -wystawa malarstwa, grafiki i rysunku Elżbiety Owczarek w MOK Ząbki!

Facebooktwitterlinkedin

Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach (ul. Słowackiego 21, trybuna sportowa), zaprasza na otwarcie wystawy Elżbiety Owczarek „Przestrzenie”, w sobotę 20.05.2017 o godz.15.15.

Wystawę będzie można zwiedzać od 20.05. do 7.06.2017r.

Wystawa „Przestrzenie” Elżbiety Owczarek, przygotowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach, prezentuje bogaty dorobek artystki, dziesięciu lat pracy twórczej.  Warto podkreślić doskonały warsztat i sprawność w posługiwaniu się całym wachlarzem trudnych i wymagających technik, jak malarstwo, grafika czy rysunek. Cykle prezentowane na wystawie są autentycznym, nietuzinkowym śladem artystki w przestrzeniach, które ją najbardziej twórczo inspirują; mazowieckiej i mazurskiej.

W dawniejszych pracach malarskich autorka stara się uchwycić materialność natury, w późniejszych – przekształca obraz przyrody w znak.” Koduje przekaz, tworzy obiekty. W języku abstrakcji zapisuje ruch, emocje, przeczucia. Treścią prac jest to, co nieuchwytne i nieprzeliczalne. W swą artystyczną wypowiedź wplata żywioły: powietrze, wodę, ogień, ziemię i …siebie.

Autorka uchyla drzwi do swego świata duchowego i jego tajemnic. Jej prace przedstawiają świat wewnętrzny – tu porządek natury zastąpiony jest porządkiem twórczym, będącym wyzwoleniem dla światła, koloru i przestrzeni.

Elżbieta Owczarek tworzy dla innych. Pozwala doznawać piękna i cieszyć się nim poprzez poetyckość i unikalną atmosferę prac. Chwila zadumy, zapatrzenie na prezentowane prace jest dla zwiedzających nietuzinkową okazją do indywidualnej interpretacji – dotknięcia naszych marzeń, tęsknot i nadziei. Może również być impulsem do nabrania dystansu do zachodzących w zastraszającym tempie zmian w otaczającym nas świecie. Wystawa Elżbiety Owczarek pokazuje siłę i znaczenie przywracania równowagi i odnajdowania siebie.”*

 

(* Fragment wstępu do katalogu wystawy „Przestrzenie mazurskie” w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie w 2016 roku, napisanego przez Katarzynę Betlińską)

Facebooktwitterlinkedin