Main Menu

Skorupki – ciasna i niebezpieczna. Kiedy będzie remontowana?

Facebooktwitterlinkedin

 

Napisała do redakcji pani Dorota. Zamieszczamy list pani Doroty i odpowiedz otrzymaną od Naczelinika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Witam, w dniu  wczorajszym (17 maja br.,godz. 18:15) miał miejsce ponownie wypadek w okolicy basenu na wysokości przystanku autobusowego W czy Ząbki1. Sytuacja, która aż mrozi, bo wydaje mi się, że poszkodowanym było dziecko wracające z treningu dolcanu, czy przeżyło? Co można zrobić aby poprawić na tym odcinku bezpieczeństwo? Do kogo napisać? Postawić bramki po obu stronach czy wydzielić pasy z wyspą plus pomiar prędkości? Mieszkam przy Skorupki 35lat i to bardzo niebezpieczna ulica. Jak chronić dzieci i innych? Tam jest basen, są boiska i dzieci oraz inni niestety nie wracają się do pasów tylko przechodzą gdzie chcą.”

Odpowiedz Naczelnika WRD KPP Wołomin

Witam

W zdarzeniu udział brało 11 letnie dziecko narodowości – Ukraina – sprawca zdarzenia. Czynności w przedmiotowej sprawie zostały zakończone sporządzeniem materiałów do Sądu Rejonowego w Wołominie.

Każdy pomysł na zmiany w infrastrukturze drogowej i organizacji ruchu mogą przyczynić się do poprawy stanu bezpieczeństwa, np. wykonanie azyli na środku jezdni w miejscach przejść dla pieszych co skanalizuje ruch kołowy i go spowalnia.

Wnioski należy kierować do zarządcy drogi, w tym przypadku do Wojewody Mazowieckiego, ponieważ ul. Skorupki jest drogą wojewódzką nr 634, która od zawsze nie może doczekać się poprawy lub gruntownej przebudowy.

pozdrawiam
asp.sztab. Paweł Majewski
Naczelnik WRD KPP Wołomin

 

Facebooktwitterlinkedin