Main Menu

Czy to dobry pomysł? W dobrze pojętym interesie mieszkańców tak powinno być!

Facebooktwitterlinkedin

Kończy się rekrutacja uzupełniająca do ząbkowskich publicznych przedszkoli. Jak co roku jest problem z liczbą miejsc. Wiele dzieci nie dostaje się do publicznej placówki, wielu rodziców nawet nie składa dokumentów bo wiedzą, że nie mają szans na miejsce w publicznym przedszkolu, a w prywatnym muszą wcześniej zadeklarować, że dzieci będą chodziły. Błędne koło.

Naszła mnie pewna refleksja. Rodzice, którzy starali się zapisać swoje dzieci do publicznych placówek wiedzą ile trzeba złożyć dokumentów. Najważniejszy z nich to PIT za rok ubiegły poświadczający, że  pieniądze z ich podatku dochodowego wpłyną do kasy miejskiego urzędu w Ząbkach.  Przecież Burmistrz i miejscy urzędnicy ciągle mówią, piszą, reklamują, żeby w rozliczeniu rocznym wskazać miejsce zamieszkania w Ząbkach. To ważne bo tylko wówczas pieniądze osób mieszkających tu trafią do kasy ząbkowskiej i będą wykorzystane na potrzeby mieszkańców tego miasta. Poza tym wiadomo, że publiczne przedszkola miasto finansuje w stopniu dużo większym niż prywatne.

I tu moja refleksja. Poza tym pierwszym razem gdy trzeba złożyć PIT poświadczający, że rodzice dziecka, kandydata do przedszkola publicznego, rozliczając się z podatku wskazali Ząbki jako miejsce zamieszkania, przez kolejne trzy lata wystarczy, że rodzice złożą deklarację woli, iż chcą aby dziecko uczęszczało nadal do publicznego przedszkola. I gdzie tu logika. Przecież przez kolejne lata rodzice, których dziecko uczęszcza do publicznego przedszkola mogą wcale nie płacić tu podatków. Zatem może się okazać, że to inni mieszkańcy Ząbek utrzymujemy dzieci, których rodzice rozliczają się z podatku w innym miejscu. I co na to nasz pan burmistrz i jego urzędnicy, którzy tak trąbią o tym, żeby się meldować w Ząbkach, żeby tu płacić podatki? Miejsc w przedszkolach w Ząbkach jest za mało, a może gdyby tak co roku wraz z deklaracją sprawdzać gdzie rozliczają swój podatek rodzice przedszkolaków to sprawa byłaby pozamiatana? Tylko dzieci, których rodzice rozliczają się z podatku jako mieszkańcy Ząbek, powinny chodzić tu do publicznych przedszkoli. To jest sprawiedliwe podejście do sprawy.

Pozdrawiam,

Agnieszka

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »