Main Menu

Podszywanie się pod kogoś innego to nie jest sposób na własne zdanie w internecie!

Facebooktwitterlinkedin

Opinie, czy to mówione czy pisane są opiniami własnymi wypowiadającej je osoby.  Wczoraj (28.06. br.)na stronie portalu pod listem pana Roberta do prezesa Miejskiego Centrum Sportu został zamieszczony komentarz, którego autor przedstawił się jako prezes MCS Mariusz Ryciak.

Szanujemy Państwa zdanie. Możemy prywatnie się z nim nie zgadzać lecz jako dziennikarze nie mamy prawa zabronić nikomu wypowiadania swojego zdania. I tak robimy. Niestety w przypadku komentarza opatrzonego nazwiskiem pana Ryciaka, ktoś podszył się pod tego pana. Swoją wypowiedz, nie tylko “okrasił” nickem Mariusz Ryciak lecz rozpoczął od zdania: „Witam pisze do was Mariusz Ryciak….”

Poszywanie się pod inną osobę to nie tylko tchórzostwo to również przestępstwo.

Pan Mariusz Ryciak zwrócił się do redakcji z żądaniem usunięcia szkalującego go komentarza i zapowiedział iż sprawę niezwłocznie zgłosi organom ścigania. Sprawa może zakończyć się dla „żartownisia” bardzo nieprzyjemnie. IP komputera ławo wyśledzić.

Każdy może wyrażać własne zdanie. W dzisiejszych czasach możemy o naszych poglądach, spostrzeżeniach,  nawet odczuciach mówić tysiącom osób jednocześnie. Internet „łyknie wszystko”. Jak widać nie każdy ma tyle odwagi aby własne poglądy “głosić” pod własnym nazwiskiem.

Przekleństwa, wyzwiska i kalumnie – tego nam tu nie potrzeba .

Redaktor MP

(foto: bibsy.pl)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »