Main Menu

“Lalka na scenie”! Zaproszenie na Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych!

Facebooktwitterlinkedin

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapraszamy na bezpłatne wakacyjne spotkanie z wybitnymi artystami i z teatrem ulicznym w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych  “Lalka na Scenie”.

Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka” to unikatowe wydarzenie skierowane do Widzów w każdym wieku. Na gości czeka Gasparko – jedna z najstarszych marionetek, teatr uliczny od kuchni, spotkania z artystami, magia kolorów, dźwięków, gestów – to wszystko od piątku (14.07) do niedzieli (16.07) w Warszawie.
Zapraszamy!
14 lipca w piątek  (park przed Teatrem RAMPA) w godz. 17.00- 21.00.
15 i 16 lipca w sobotę i niedzielę  (Rynek Nowego Miasta) w godz. 11.00 18.00.

Dyrektorem Festiwalu jest Grażyna Karwowska-Winiarek, mająca wieloletnie doświadczenie jako manager kultury, znana z organizacji takich projektów jak Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK czy Labirynt Teatralny; wyróżniona m.in. Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI oraz tytułem Ambasadora Kongresów Polskich; członek Zarządu Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie ASSiTEJ.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Ivan Gontko, słowacki aktor, reżyser, dramaturg, organizator wydarzeń teatralnych. Od 1986r. w zespole Teatru Lalek, dziś Teatru Starego w Nitrze Karola Spišáka, a także założyciel grupy Teatro Tatro, przewodniczący słowackiej UNIMA (najstarsza międzynarodowa organizacja lalkarzy na świecie). Stworzył ponad sześdziesiąt teatralnych, filmowych i telewizyjnych obrazów, zwłaszcza w Starym Teatrze Nitra i Teatro Tatro. W 2009 roku założył własny teatr lalek, Tyjátr, w którym nawiązuje do tradycji ludowej słowackich przedstawień wędrujących lalkarzy. Promotor odrodzenia starożytnych baryłko-organów, instrumentu, który po II wojnie światowej niemal zniknął z przestrzeni publicznej.

ZAPRASZAMY!

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »