Main Menu

Nie żyje Marek Wysocki!

Facebooktwitterlinkedin

Dziś (14.07.2017r.) zmarł Marek Wysocki – aktor, reżyser i kompozytor. Od lat związany z organizowanymi w Ząbkach imprezami kulturalnymi – był dyrektorem artystycznymi oraz konferansjerem wielu odbywających się tu wydarzeń kulturalnych. Wyrazy współczucia przekazujemy Rodzinie Zmarłego.

Marek Wysocki urodził się w Wołominie, był absolwentem Wydziału Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Był prezesem Polskich Festiwali SA, założycielem i wieloletnim dziekanem Wydziału Aktorskiego w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie. Dyrektorem artystycznym Teatru Equus w Zielonce, dyrektorem Instytutu Sztuki Aktorskiej w Mistrzowskiej Szkole Technik Aktorskich Wyższej Szkoły Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej.

Wraz z Krzysztofem Marcem napisał muzykę do telewizyjnego programu dla dzieci „Tik-Tak”, laureat Złotego Ekranu i nagrody filmowej Zbigniewa Cybulskiego. Odtwórca roli Pana Samochodzika w ekranizacji powieści Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik i praskie tajemnice”. Nominowany do amerykańskiej nagrody World Championship za najlepsze widowisko telewizyjne w Tunezji w 1997 roku, laureat nagrody Ministra Kultury Tunezji.

Artysta odznaczony przez Ministra Kultury Kazimierza Dejmka medalem „Za zasługi dla kultury polskiej” oraz dwukrotnie uhonorowany Srebrnym Asem Sukcesu przez Kapitułę Akademii Polskiego Sukcesu pod przewodnictwem prof. Henryka Skarżyńskiego. Był twórcą Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Międzywojennej Orchidea w Wołominie, a także Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Musicalowej im. G. Gershwina odbywającego się w Ząbkach.

W imieniu redakcji portalu zabki24.pl i własnym składam wyrazy współczucia Rodzinie Pana Marka.

M.P.

Informację o śmierci pana Marka potwierdziła żona artysty, Joanna Wysocka.

(źródło:pl.wikipedia.org, foto: jak to się robi)

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »