Main Menu

Weekend pełen bezpłatnych atrakcji! W Warszawie!

Facebooktwitterlinkedin

 

To dopiero będzie weekend w Warszawie. Tyle popozycji, że trudno się zdecydować . Wybraliśmy te najciekawsze, żeby nie było zbyt daleko od Ząbek i bezpłatne. Bo w Ząbkach w najbliższy weekend będą dwie płatne imprezy – Show Motoryzacyjne Ząbki 2017 i  Pożegnanie Lata z Disco Polo.

W sobotę w Warszawie

Od 9:00 do 20:00 Święto Wisły. Wiecej informacji w grafice u góry.

W godz. 10–18 z okazji 25. Europejskich Dni Dziedzictwa w Muzeum Łazienki Królewskie Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria z Teatrem Królewskim, Pałac Myślewicki i Biały Domek udostępnione zostaną zwiedzającym bezpłatnie. W Pałacu na Wyspie zobaczyć można będzie wystawę jednego obrazu, na której prezentowane jest dzieło „Portret holenderskiego patrycjusza i jego rodziny” Abrahama van den Tempela. Ponadto pracownicy Łazienek Królewskich oprowadzą zwiedzających po ekspozycji poświęconej Janowi Bogumiłowi Plerschowi, nadwornemu malarzowi Stanisława Augusta.

W godz. 11–15 na polance obok placu zabaw w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym odbędzie się piknik promujący honorowe krwiodawstwo. Przewidziano m.in.: warsztaty zoologiczne, pokaz zwierząt, pokazowe treningi piłki nożnej, konkurs wiedzy o zwierzętach, zawody sprawnościowe, puzzle. Komenda Stołeczna Policji zaprezentuje radiowóz i zdradzi tajniki pobierania odcisków palców. Będzie można dowiedzieć się, kto może zostać krwiodawcą oraz jakie są przeciwwskazania do oddawania krwi. Organizatorzy będą edukować w zakresie udzielania pierwszej pomocy, zdrowego stylu życia, właściwego uprawiania sportu. Przed wejściem do zoo (parking od strony Mostu Gdańskiego) w godz. 9–15 będzie stał ambulans do poboru krwi. Każdy, kto tego dnia odda krew w ambulansie, dostanie bezpłatny bilet wstępu do zoo do wykorzystania do końca roku.

W godz. 12–20 w Gwarku przy ul. Kłopotowskiego 11 odbędzie się dzień otwarty. O godz. 12 wystartuje pierwsza grupa dzieci chętnych do wzięcia udziału w specjalnej grze terenowej. Planowany czas gry to 1,5 h. Kolejne grupy startować będą odpowiednio o godz. 14 i 16. „Następnie zapraszamy na piknik i spotkanie z trenerami i organizatorami gwarkowych warsztatów” – zachęcają organizatorzy.

Od godz. 15 na ul. Ząbkowskiej odbędą się obchody Nocy Pragi i Święta Ulicy Ząbkowskiej. Na największej imprezie na prawym brzegu Wisły zagrają m.in.: Margaret, Monika Lewczuk, Kapela Praska, Teatr Sabat Małgorzaty Potockiej i Zespół Muzyczny DEFIS. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny.

O godz. 16.30 na bulwarze im. Gen. Pattona zacznie się Wielka Parada Syren. „Puśćcie wodze wyobraźni i na ten jeden dzień zamieńcie się w warszawskie syreny! Liczy się pomysł” – zachęcają organizatorzy. Do udziału w paradzie zaproszeni są również panowie w strojach warszawskich trytonów.

W godz. 17–19 przed Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 odbędzie się widowisko rekonstrukcyjno-historyczne. „Przenieśmy się w czasie i weźmy udział w naradzie wojennej. Odwiedźmy XVII-wieczny obóz wojskowy i przekonajmy się, jak wyglądało żołnierskie życie codzienne. Scena Historyczna Teatru Wilanów przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na wyjątkowe widowisko plenerowe, podczas którego odtworzymy naradę wojenną w Tulln przed zwycięską bitwą pod Wiedniem” – zachęcają organizatorzy. Wstęp wolny.

W niedzielę w Warszawie

W godz. 12–19 na Agrykoli odbędzie się plenerowy, ekologiczny piknik. Na warszawiaków czeka wiele atrakcji, w tym: warsztaty, konkursy, pokazy mody, koncerty muzyczne. Na scenie m.in.: pokaz mody autorstwa p. Katarzyny Koperkiewicz, która swoje kolekcje szyje z tworzyw wykonanych w 100% z recyklingu oraz koncert Recykling Band, który zagra na własnoręcznie wykonanych instrumentach także z odpadów (finaliści programu Mam Talent). Na zakończenie pikniku zagra Zjednoczenie Soundsystem z Pablopavo. Wstęp wolny.

10 września (niedziela) w godz. 14–22 w Babim Lecie na bulwarze Flotylli Wiślanej odbędą się 10. urodziny rowerów Embassy i pierwszy w Polsce zlot cruiserów. Będzie można m.in. wygrać unikalny rower, przygotowany na dziesięciolecie „Embassy 10th Anniversary Cruiser”. „Zaprezentujemy również przedpremierowo nasz nowy rowerowy projekt zrealizowany we współpracy z Dunkin Donuts, który będzie można wygrać podczas otwarcia ich nowej lokalizacji w Galerii Północnej” – zapowiadają organizatorzy.

(źródło: warszawa.pl)

Facebooktwitterlinkedin