Main Menu

Festiwal Latino w Warszawie w weekend!

Facebooktwitterlinkedin

Ostatnio pogoda nas rozpieszcza, jest ciepło słonecznie.  Synoptycy nie pozostawiają złudzeń, teraz będzie już tylko zimnej. Na rozgrzewkę proponujemy coś w gorącym rytmie. Zapraszamy na Festiwal Latino do Warszawy. Wstęp wolny!

W weekend 21-22 października w Warszawie będzie miało miejsce niezwykle gorące wydarzenie – Festiwal Latino 2017. Będzie można zobaczyć m.in. taniec peruwiański, wziąć udział w darmowych warsztatach tanga i samby i zobaczyć pokaz gorącej salsy. 

Podczas sobotniego Pikniku Latino odbędzie się też koncert grupy Gabán Azul – pełen brzmień inspirowanych muzyką Meksyku, Karaib czy Brazylii. – Jak co roku, Organizatorzy bęsą przybliżać odwiedzającym kulturę latynoamerykańską w pełni jej kolorytu: smakiem, zapachem, ruchem, barwą. 

Szczególnie ważną przestrzenią spotkania cudzoziemców pochodzenia latynoamerykańskiego z mieszkańcami miasta będzie Targ Latino – mówi Hermes Rubin, pomysłodawca festiwalu. Poza wystawcami gastronomicznymi czy rękodzielniczymi zaprezentuje się tu chilijski grafik. – Chcemy tym samym integrować, włączać i pokazywać dorobek osób pochodzących z Ameryki Łacińskiej, które jako miejsce swojego zamieszkania i prowadzenia działalności obrały właśnie Warszawę – dodaje Rubin. 

Festiwal Latino Warszawa 2017 odbędzie się w dniach 21-22 października w Centrum Wielokulturowym przy ul. Jagiellońskiej 54 (wejście od pl. Hallera). Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

(warszawa.naszemiasto.pl)

 

Facebooktwitterlinkedin