Main Menu

Kolejny „bat na kierowców” – o tym trzeba wiedzieć.

Facebooktwitterlinkedin

Urząd Miasta Warszawa przekazał stołecznym policjantom pieniądze na zakup urządzeń do pomiaru spalin i hałasu.

Dzięki dofinansowaniu z warszawskiego ratusza Komenda Stołeczna Policji zakupiła 10 urządzeń:

  • 4 urządzenia do pomiaru spalin (do silników z zapłonem iskrowym benzyna/LPG).

„Analizator spalin model Auto 4-1/MID” (ręczny) wraz z kompletnym wyposażeniem, tj. analizator spalin, sonda poboru spalin, drukarka, separator cząsteczek stałych, filtr węglowy, sonda RPM, sonda temperatury oleju, zapasowe filtry, torba transportowa, zasilacz – zasilacz samochodowy oraz legalizacją.

  • 4 urządzenia do pomiaru stopnia zadymienia spalin samochodowych (do silników diesla)

„Dymomierz model DS2PC” wraz z oprzyrządowaniem i oprogramowaniem, tj.: głowica dymowa z sondą poboru spalin, pirometr, stacja dokująca dla dymomierza z zasilaczem, niezależne zasilanie akumulatorowe, pakiet oprogramowania, moduł radiowy do komunikacji (przez łącze USB), sonda wertykalna do obsługi pojazdów z pionową rurą wydechową, skonfigurowany z dymomierzem laptop.

  • 2 urządzenia do pomiaru hałasu pojazdów samochodowych „Sonometr”

W skład zestawu wchodzi: miernik DLM-110S z programem AS-200 RAPTOR, kalibrator akustyczny KA-10, walizka transportowa, sonda obrotomierza do silników z zapłonem iskrowym, sonda obrotomierza do silników z zapłonem samoczynnym Ø6 (również Ø4, 5 i 8), statyw mikrofonu, przymiar, przewód do podłączenia miernika z PC, przedłużacz mikrofonowy 6m oraz wzorcowanie.

Dzięki nowym urządzeniom stołeczni policjanci będą mogli zbadać czy samochody nie przekraczają norm emisji spalin i emisji hałasu dopuszczanych prawem. A cel jest jeden: mniej spalin i mniejszy hałas to zdrowsze i cichsze miasto.

Jeśli podczas badania jakości spalin w naszym samochodzie zostaną wykryte przekroczenia normy, to policjanci mają prawo nałożyć mandat do 300 zł. i zabrać dowód rejestracyjny pojazdu.

 

(źródło:UM Warszawa))

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »