Main Menu

Nowa “porodówka” i oddział neonatologiczny w Szpitalu Bródnowskim

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

Ząbkowskie przyszłe mamy, często pytają „gdzie rodzić?” Teraz powinno być łatwiej wybrać miejsce. „Tuż obok” nas po remoncie i modernizacji oddano do użytku odziały położnictwa, ginekologii i neonatologii w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim. Zmiany są ogromne.

Oddziały ginekologii, położnictwa i neonatologii Szpitala Bródnowskiego przeszły gruntowny remont i modernizację. Wieloosobowe sale zastąpiono kameralnymi najczęściej dwuosobowymi) pokojami z łazienkami. Ściany zyskały nowe kolory – każde piętro inny kolor- bo kolor też ma znaczenie terapeutyczne. Na oddziale położniczym może przebywać jednocześnie 48 kobiet ciężarnych.

Szpital wyposażony jest w wysokospecjalistyczny sprzęt na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka, z którego korzystają wcześniaki ważące nawet 500 gramów. – Mamy coraz dokładniejszy i lepszy sprzęt, który gwarantuje, że w ogóle nie będziemy musieli naszych dzieci odsyłać do innych specjalistów – powiedziała dziennikarzom TVP3 dr Magdalena Nowak, koordynator Oddziału Neonatologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.

Remont „pochłonął” 7,8 mln zł. Szpital zyskał nowy blok operacyjny, gdzie przede wszystkim wykonywane są cesarskie cięcia. Są nowe sale porodowe, jest przestrzeń dla ojców chcących uczestniczyć w porodzie.

Mamy z Ząbek często polecały porodówkę na Bródnie jako miejsce gdzie warto rodzić. Dziś poza fajnym, od lat chwalonym zespołem, szpital zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo mamom i ich dzieciom. Nie bez znaczenia jest fakt, do tego szpitala mieszkańcy Ząbek mają najbliżej. Czy teraz więcej mieszkańców Ząbek urodzi się „na Bródnie”?

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin