Main Menu

„A Ty, wiesz czym oddychasz?” czyli gramy o zewnętrzny miernik zanieczyszczenia powietrza!

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

Spośród 50 miast o największym zanieczyszczeniu powietrza w Unii Europejskiej aż 33 znajdują się w Polsce. O tym, że powietrze w Ząbkach jest mocno zanieczyszczone nie trzeba nikogo przekonywać. Jak bardzo jest zanieczyszczone nie wiadomo. Czas to zmienić. Gramy o zewnętrzny miernik zanieczyszczenia powietrza dla Ząbek.

Fundacja AVIVA ogłosiła konkurs, w którym można wygrać zewnętrzny czujnik jakości powietrza. Wśród zaproponowanych lokalizacji znajdują się Ząbki. Głosowanie trwa do 10 grudnia 2017r. Głosować można tylko jeden raz! Z jednego adresu IP można głosować 15 razy.

Aby zagłosować trzeba klikną w link https://wiemczymoddycham.pl/ , na mapie odszukać Ząbki, kliknąć w niebieską pinezkę i kliknąć w „Głosuj na lokalizację”. Na stronie do głosowania trzeba podać  imię i nazwisko, adres mailowy, numer telefonu (tylko komórkowy) i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celu oferowania usług finansowych przez organizatora konkursu firmę AVIVA. Po prawidłowym oddaniu głosu otrzymamy informację, że na podany adres mailowy wysłano link powteirdzający.

Jak działają czujniki Airly (mierniki zanieczyszczenia powietrza)

System Airly jest w pełni zintegrowany – od urządzeń do oprogramowania. Poprzez sensory Airly możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza. Sensory Airly mierzą m.in.: poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza.

W chwili gdy publikowaliśmy ten materiał na Ząbki oddano 26 głosów.

(źródło:wiemczymoddycham.pl, airly.eu/pl/czujnik/)

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin