Main Menu

Nowa nazwa stadionu, nowa nazwa klubu

Facebooktwitterlinkedin

Nie tylko stadion w Ząbkach może w najbliższym czasie zmienić nazwę. Do końca roku przejść do historii ma nazwa klubu, pożegnamy się z Dolcanem Ząbki.

Oto odpowiedz otrzymana z UM Ząbki w sprawie nazwy stadionu, umowy podpisanej z firmą Nisha oraz zmiany nazwy klubu.

Dzień dobry,

Miasto Ząbki zawarło umowę w dniu 16 września 2016 r. na okres dwóch lat z firmą Nisha Sports Poland Sp. z o.o, na dzierżawę prawa do nazwy trybuny głównej na Stadionie Miejskim w Ząbkach wraz z wynajmem powierzchni reklamowych na stadionie. Czynsz z tytułu dzierżawy został zapłacony częściowo. W dniu 25 września br. została wypowiedziana umowa dzierżawy ze skutkiem natychmiastowym. Firma została wezwana do uregulowania zaległości wynikających z czynszu dzierżawy w terminie 14 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma. W związku z brakiem dobrowolnej zapłaty zaległości, miasto w dniu 2 listopada br. złożyło pozew o zapłatę do Sądu Rejonowego w Wołominie.

15 listopada br. na stronie internetowej Urzędu Miasta ukazała się informacja o możliwości dzierżawy, na okres od 2 do 4 lat, prawa do nazwy trybuny głównej na Stadionie Miejskim w Ząbkach wraz z dzierżawą powierzchni reklamowych na stadionie. Oferty wraz z podaniem wysokości czynszu dzierżawy za rok oraz prawa do nazwy trybuny głównej na Stadionie Miejskim w Ząbkach, należy składać w terminie 7 dni od momentu ukazania ogłoszenia.

Klub został założony w 1927 roku pierwotnie pod nazwą “Ząbkovia Ząbki”, w późniejszym czasie klub występował pod nazwą “Związkowiec Ząbki” po czym zmieniono nazwę na “Budowlani Ząbki”, następnie “Beton-Stal Ząbki”, później powrócono do nazwy “Ząbkovia Ząbki”, kolejna nazwa to “Dolcan Ząbki”. W latach 90 -tych nazwa ta została nadana ze względu na sponsora strategicznego klubu, firmę DOLCAN.

Zmiana nazwy drużyny leży w kompetencji Stowarzyszenia. O zmianie nazwy klubu w Stowarzyszeniu mówiło się od wielu miesięcy, a ostatnie głośne wydarzenia medialne powiązane z firmą Dolcan przyspieszyły podjęcie niektórych decyzji przez członków Stowarzyszenia. Z informacji pozyskanych od klubu wiemy, że nazwa drużyny ma zostać zmieniona do końca bieżącego roku.

Dodatkowo komisja społeczna Rady Miasta Ząbki zorganizowała dwa spotkania, pierwsze z zarządem klubu w dniu 16.10 oraz drugie ze środowiskiem kibiców w dniu 30.10 w sprawie zmianie nazwy drużyny.

 

Pozdrawiam, 

Joanna Wysocka

Główny specjalista Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Zdrowia Urząd Miasta Ząbki”

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »