Main Menu

“Szekspir – siedmiu błaznów” w MOK Ząbki!

Facebooktwitterlinkedin
 

Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach zaprasza na spektakl “Szekspir – siedmiu błaznów”, w sobotę 4 listopada o godz. 17:00. Wstęp wolny.

“Szekspir – siedmiu błaznów” to teatr jednego aktora, w którym wątki wysnute z siedmiu sztuk Szekspira tworzą esencję dzieł dramaturga wszechczasów.
Piotr Kondrat pojawia się na scenie jako duch zmarłego przed czterystu laty Williama Szekspira i w jego imieniu powołuje do życia postaci z siedmiu sztuk tego autora. Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają… Każda z tych błazeńskich postaci jest krzywym zwierciadłem dla otaczającego nas świata i ludzkich ułomności: manipulujący innymi Ryszard Trzeci, dziecinnie rozwiąźli bracia Dromio, przepity Trynkulo ze swoimi infantylnymi marzeniami o władzy nad światem, narcystyczny Probierczyk, demoniczny i okultystyczny Puk i szalony terapeuta Feste, który w swoim zwierciadle ukazuje pychę jako poważną chorobę naszych czasów…
        O czym rozmawia Szekspir z tymi błaznami ? A może to bardziej spowiedź niż rozmowa ? Ostatni błazen (z “Króla Leara”) mówi, że “odejście ze świata trzeba przyjąć tak jak kiedyś przyjście – z poczuciem, żeśmy do tego dojrzeli”.
Piotr Kondrat to aktor związany z wieloma teatrami w Polsce: Studyjnym w Łodzi, Współczesnym we Wrocławiu, Polskim w Bydgoszczy, Dramatycznym w Warszawie i STU w Krakowie. Obecnie jest aktorem Teatru Powszechnego w Radomiu. Grał w przedstawieniach Mikołaja Grabowskiego, Piotra Cieplaka, Krzysztofa Jasińskiego, Janusza Wiśniewskiego, Jana Klaty, Moniki Strzępki i Przemysława Wojcieszka. Zagrał też w wielu filmach, m.in. w „Komorniku”, „Mistrzu”, „Syberiadzie” i „Marii Curie”. Obecnie bierze udział w zdjęciach do filmu “Klecha” o księdzu Romanie Kotlarzu.
Piotr Kondrat od lat prezentuje Szekspira w teatrze jednego aktora. Jego monodramy (“12 scen z Hamletem”, “Hamlet 24:00”, “Shylock”) były nagradzane na Wrocławskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora oraz podobnych festiwalach w Kijowie i Rydze. “Szekspir – siedmiu błaznów” i pozostałe spektakle szekspirowskie grane były z powodzeniem na międzynarodowych festiwalach szekspirowskich w Gdańsku, w Rumunii, na Węgrzech i w Armenii.
“Szekspir – siedmiu błaznów”
Słowa – Wiliam Szekspir (Postaci z “Burzy”, “Komedii omyłek”, “Ryszarda III” , “Snu nocy letniej”, Jak wam się podoba”, “Wieczoru trzech króli” i “Króla Leara”)
Scenariusz i wykonanie – Piotr Kondrat z towarzyszeniem perkusji
Reżyseria – Maciej Ferlak
Premiera: Kraków, 2 listopada 2015
(źródło:MOK Ząbki)
Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)