Main Menu

„W nich jest moc” czyli Miejska Orkiestra Dęta na występach gościnnych.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

W niedzielę 19 listopada Miejska Orkiestra Dęta z Ząbek wystąpiła po raz pierwszy poza granicami naszego miasta. Zagrali piękny koncert i wystąpili wraz z chórami AVE i OKTAWIAN oraz z Bogdanem Śliwą z Polskiej Opery Królewskiej.

To pierwszy pozamiejscowy występ ząbkowskiej Orkiestry. Podczas koncertu “PIEŚŃ NADZIEI”, dedykowanemu pamięci ofiar “Sierpniowego Dramatu Płud”, który odbył się w warszawskim kościele Narodzenia NMP (ul. Klasyków 21),  dziewiętnastu „ząbkowskich” muzyków pod dyrekcją Barbary Hijewskiej, zaprezentowało pieśni patriotyczne i sakralne. Występowali solo i akompaniowali dwóm chórom – AVE i OKTAWIAN. Towarzyszyli również Bogdanowi Śliwie z Polskiej Opery Królewskiej. Ząbkowska Orkiestra zaprezentowała się w pełni profesjonalnie! Brawo, brawo, brawo! Koncert był fantastyczny, przepiękny! Nie ma łów aby opisać to czego byłam uczestnikiem.

Zebrani w kościele docenili występujących. Całość nagrodzona została brawami na stojąco. Wiele osób nagrywało występy – zupełnie prywatnie, nieprofesjonalnie, przy użyciu telefonów. To oznaka najwyższego uznania. Te nagrania będą odtwarzane, zostaną pokazane innym, będą gościły w wielu domach. Ludzie jeszcze długo będą żyli tym wydarzeniem.

Na pierwszym gościnnym występie Miejskiej Orkiestry Dętej z Ząbek zabrakło „ojców założycieli” Orkiestry i osób, które dziś odpowiadają za funkcjonowanie Orkiestry. To tak jakby na pierwszym publicznym występie dzieci zabrakło ich rodziców. Przygotowania do tego występu wymagały od muzyków z Orkiestry poświęcenia wielu godzin na próby i ćwiczenia. Oni tę lekcję odrobili celująco. Szkoda, że nie zostało to właściwie docenione przez władze Ząbek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (TU)

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin