Main Menu

Grają w tenisa w Ząbkach! Młodzi już dziś chwalą się wynikami.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

W niedzielę 10 grudnia odbył się I Turniej Tenisowy o Puchar Burmistrza Ząbek, organizowany przez Klub Tenisowy Rakieta Ząbki. Były emocje, wspaniałą zabawa i złote krążki. Klub Rakieta Ząbki ma bardzo ambitne plany na przyszły rok. Będą zajęcia dla dorosłych, Challenge, turnieje, atrakcje weekendowe, eventy i inne.

W Turnieju Tenisowym o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki wzięło udział około 50 zawodników. Dopingowało ich liczne grono kibiców – bliskich, znajomych i miłośników tenisa. Atmosfera była wspaniała. Doping niczym na zawodowych turniejach, zapał zawodników chwalił trener Mateusz Misiewicz, który liczy, z może właśnie z Ząbek „wyjdą” następcy Wojciecha Fabisiaka czy sióstr Radwańskich.

Turniej był sprawdzianem postępów jakie zrobiły dzieci i podsumowaniem czteromiesięcznej pracy Klubu Tenisowego w Ząbkach. Dla wielu zawodników były to pierwsze tego rodzaju występy. Nie było jednak tremy ani stresu. Ci młodzi ludzie z ogromnym zapałem. Ogromne brawa dla nich

Wyniki

Rozgrywki turniejowe rozpoczęli najmłodsi zawodnicy w wieku od czterech do siedmiu lat – kategoria Niebieskie Smerfy. Dzieci rywalizowały w formule talentiady.

Wśród najmłodszych zawodników pierwsze miejsce zdobył Alex Gierczak, na drugim miejscu podium stanął Stefan Guziński, a na trzecim  Amelia Bogusz-Kluska.

W kategorii Czerwone Smoki (wiek 7-9) najlepsza była Gabriela Tomczyk, na drugiej pozycji uplasował się Filip Sosnowski, a trzecie miejsce ex aequo  zajęli Bartosz Gumienny i Majai Boguszewska.

W kategorii Pomarańczowe Tygrysy (wiek 9-11) pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Dąbkowska, drugie Aleksander Parol,  a trzecie dwójce zawodników Milenie Guzińskiej i Martynie Gumiennej.

Po bardzo wyrównanych rozgrywkach w kategorii Zielone Krokodyle: (wiek 12+) najlepszy rezultat uzyskała Nadia Rendecka, drugie miejsce zajęła Amelia Pazdan, a trzecie miejsce zajęły Zofia Ziółkowska i Gabriela Mikołajczyk.

Plany na przyszłość

Klub Tenisowy rakieta Ząbki przygotowuje się ofertę imprez sportowych i turniejów na przyszły rok. Od przyszłego roku chcą rozszerzyć ofertę zajęć grupowych o zajęcia dla osób dorosłych. W sobotę, 16 grudnia organizuje Turniej Fifa 18, każdy kto się zgłosi do recepcji będzie mógł wziąć w nim udział. Od stycznia 2018r. startuje Rakietą Ząbki Challange – każdy będzie mógł zapisywać się i wyzywać na pojedynek. Wiosną planowane jest poszerzenie oferty klubu o ligę, turnieje, weekendowe atrakcje, eventy, organizację urodzin. Oficjalne otwarcie budynku planowane jest na przełomie maja i czerwca. Obecnie biuro i szatnia Klubu znajdują się w tymczasowym budynku.

(źródło: UM Ząbki)