Main Menu

“Z lekką ironią napisałbym “a może do Białegostoku?”

Facebooktwitterlinkedin

Ostatnie dni starego roku to czas na refleksje i podsumowania.  Czas na przygotowanie nowych pomysłów, nowych rozwiązań. Pan Jakub poruszył bardzo istotny problem, z którym wielu mieszkańców Ząbek musiało się zmierzyć. Wielu mieszkańców będzie musiało się zmierzyć.

Witam serdecznie,

Chciałbym poruszyć sprawę załatwiania spraw w Wydziale Komunikacji w Wołominie. Otóż przy rejestracji napotkałem na sytuację, gdzie na numerek musiałem czekać ponad pół tygodnia, żeby zarejestrować samochód. Dzwoniłem w czwartek a pierwszy numerek dostałem dopiero na środę. Dobre jest jedynie to, że w Wołominie numerki są zapisywane na konkretną godzinę co ułatwia załatwienie sprawy. Tak się składało, że musiałem dokonać rejestracji akurat w poniedziałek i z ratunkiem przyszła do mnie informacja o tym, że mogę dokonać bez zapisów rejestracji w filii w Tłuszczu. Sprawę załatwiłem. Byłem pierwszy i miałem pierwszy numerek do rejestracji pojazdów. Na miejscu okazało się, że interesantów przyjmuje tylko jedna osoba a ludzi w kolejce o godzinie 8.15 było kilkanaście osób. Z uwagi na to, że proces rejestracji pojazdu zajmuje sporo czasu to okazuje się, że codziennie wiele osób nie załatwiło sprawy przerejestrowania i musiało wrócić do domu. Ja przypadkiem dowiedziałem się o tym, że sa tam wielkie kolejki i przyjechałem z samego rana. Ale co byłoby gdybym przyjechał tuż po ósmej? Cały dzień miałbym stracony. Nie wspomnę o kosztach jakie trzeba ponieść w związku z czasem dojazdu i kosztami paliwa. 

Czy musimy jeździć ze wszystkim do Wołomina? 

Zapewne każdy kto załatwiał jakąś sprawę w Wołominie odpowie, że wolałby załatwić sprawę w Ząbkach. Niby dlaczego mamy jeździć do Wołomina – nikomu nie jest tam po drodze. Jak się okazuje, sąsiednie gminy uzyskały filię Wydziału Komunikacji w Radzyminie i od pierwszego kwartału 2018 usprawni się kwestia rejestracji pojazdów dla gmin Marki, Radzymin, Dąbrówka. A Ząbki dalej będą do Wołomina lub Tłuszcza. Z lekką ironią napisałbym “a może do Białegostoku?”. Wydaje mi się, że nie tędy droga…

Załączam pismo ze starostwa. Może to kogoś zmotywuje do podobnej inicjatywy, tak aby załatwiać w Ząbkach sprawy pojazdów i być może jeszcze inne (oprócz paszportów).

Pozdrawiam,

Jakub”

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)