Main Menu

Nowe wieści z przebudowy Łodygowej

Facebooktwitterlinkedin

Zmiana harmonogramu prac przy przebudowie ulicy Łodygowej. Teraz remont będzie wykonywany etapami. Co to oznacza?

Przebudowa ulicy Łodygowej rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Robotnicy wkroczyli na plac budowy wycięli drzewa, przełożyli część instalacji podziemnych, przesunęli ogrodzenia, usunęli budynki i roboty stanęły. A teraz okazuje się, że zmianie uległ plan prowadzenia remontu. Pierwotnie zakładano, że ulica zostanie całkowicie wyłączona z ruchu na czas budowy nowych jezdni, jednak miejskie Biuro Polityki Mobilności i Transportu nie wyraziło zgody na taką organizację prac. Zamknięcie ulicy oznaczałoby, że mieszkańcy okolicznych bloków jeździliby prowizorycznymi objazdami, jadący do Ząbek i dalej musieliby korzystać z innych dróg.

Po uwzględnieniu wytycznych Biura Polityki Mobilności, ulica będzie budowana etapami, a ruch stopniowo przenoszony na nową drogę. Prace rozpoczną się od północnej strony ulicy od strony ul. Radzymińskiej, a ruch będzie stopniowo przekładany na nową jezdnię. W ten sposób przez cały czas trwania przebudowy ulica Łodygowa powinna być przejezdna

Nie wiadomo jak decyzja o utrzymaniu ruchu na ul. Łodygowej wpłynie na termin oddania drogi do użytkowania. Oficjalnie ulica powinna być oddana do użytkowania w listopadzie 2018 roku. Roboty budowlane powinny rozpocząć się jak tylko warunki pogodowe na to pozwolą.

Ul. Łodygowa po remoncie będzie „piękna”

Zgodnie z projektem ulica Łodygowa na odcinku o długości 1,6 km (od Radzymińskiej do granicy z Ząbkami) to droga o przekroju 2×2 pasy ruchu, z wyznaczonymi pasami do skrętu. Dwie jezdnie, każda o szerokości 7 metrów, rozdzielone 2,5 metrowym pasem dzielącym o długości 1230 m. Będą również drogi serwisowe o długości 1100 m., zostanie wykonane nowe odwodnienie, przebudowa sieci energetycznej, wykonane chodniki i ścieżki rowerowe. Przebudowane także skrzyżowanie ul. Łodygowej z Radzymińską i  Młodzieńczą.

Wykonawcą remontu ulicy Łodygowej jest polski oddział hiszpańskiej firmy Balzola.

(źródło: targówek.info)

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »