Main Menu

Objazdy remontowanych ulic w Ząbkach! Sezon robót drogowych rozpoczęty.

Facebooktwitterlinkedin

Z powodu prac przy budowie kanalizacji i przebudowie ulic Żeromskiego i Wigury od 30 stycznia zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu – należy zwracać uwagę na nowe oznakowanie.

Od 30 stycznia linie autobusowe Ząbki-1 i Ząbki-3 pojadą objazdami. Na czas objazdu zostanie zawieszone funkcjonowanie przystanków „Narutowicza 01”,” 11 Listopada 01”, ”11 Listopada 02” oraz „Wyspiańskiego 01” (dla linii Ząbki-1 i 3).

Autobusy linii „Ząbki-1” i „Ząbki-3” jadące w stronę CH Marki nie będą się już zatrzymywały na przystanku „Wyspiańskiego 01” vis a vis dawnego gimnazjum nr 2. Najbliższy przystanek w kierunku CH Marki będzie zlokalizowany na ul Górnośląskiej przy skrzyżowaniu z Żeromskiego.

W kierunku ul. Powstańców za przystankiem „Kochanowskiego” autobusy pojadą ulicami Narutowicza, Budkiewicza, Tetmajera do ul. Batorego i od przystanku „Wyspiańskiego 02” wrócą na stałą trasę. Na trasie objazdu zostanie uruchomiony przystanek zastępczy „Narutowicza 91” na ul. Budkiewicza przy skrzyżowaniu ul. Narutowicza.

W kierunku CH Marki za przystankiem „PKP Ząbki 01” trasa objazdu będzie biegła ulicami: Sobieskiego, Górnośląską, Budkiewicza, Narutowicza i od przystanku „Narutowicza 03” autobusy wrócą na stałą trasę.

Na trasie objazdu zostaną uruchomione zastępcze przystanki – w kierunku ul. Powstańców „Narutowicza 91” na ul. Budkiewicza, w kierunku CH Marki „Żeromskiego 91” na ul. Górnośląskiej oraz „11 Listopada 92” na ul. Tetmajera.

Ulice Żeromskiego i Wigury zyskają nowe nawierzchnie. Wykonawcą prac jest firma Falbruk.

Po zakończeniu przebudowy autobusy Komunikacji Miejskiej powrócą na stałą trasę. 

W północnej część Ząbek wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie ul. Drewnickiej realizowane na zlecenie powiatu. W pierwszej fazie prac prowadzona będzie budowa kanalizacji deszczowej, a w czasie tych prac miejskie autobusy będą kursować po tej ulicy, w fazie przebudowy jezdni konieczne będzie zamknięcie ul. Drewnickiej i skierowanie ząbkobusów na kolejne objazdy.  

(źródło: UM Ząbki)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)