Main Menu

Oj działo się, działo.

Facebooktwitterlinkedin

W niedzielę, 14 stycznia br. po raz 26, a w Ząbkach po raz czwarty, zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Były występy, były licytacje i światełko do nieba.

W Ząbkach Orkiestra grała po raz czwarty. Po raz 4 w tym samym miejscu – w Sali gimnastycznej dawnego Gimnazjum nr 2 przy ul. Batorego, obecnie SP 2. Na scenie niczym w kalejdoskopie zmieniali się wykonawcy, prowadzone były licytacje, obok można było wypić ciepły napój i spróbować domowych wypieków. Chętni mogli zarejestrować się jako dawcy szpiku,  dzieci szalały skacząc po miękkich materacach.

Ząbkowska Wielka Orkiestra grała w rytmach disco polo. Występowały zespoły z całej Polski. Nie zabrakło również artystów z Ząbek, choć w zupełnie innym stylu.  Zagrała Grupa na Swoim Tomka Borkowskiego śpiewając piosenki turystyczne i Miejska Orkiestra Dęta Miasta Ząbki pod dyrekcją Barbary Hijewskiej z fantastycznymi utworami w aranżacjach, które .

Czwarta edycja ząbkowskiej Wielkiej Orkiestry to był również czas podziękowań. Ogromnych podziękowań dla tych, którzy tu w Ząbkach wspierają Orkiestrę od samego początku. Podziękowania i dyplomy uznania otrzymali: Miejska Orkiestra Dęta Miasta Ząbki, sponsorzy: Grupy DSF, Drukarnia Benedysiuk, FitPlace, Pizzeria Da Grasso Ząbki oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2, Miasto Ząbki i pani Małgorzata Zyśk.

Brawa dla organizatorów ząbkowskiej zbiórki, ogromne brawa dla wspierających Orkiestrę ofiarodawców – tych którzy byli i wrzucili datek do puszek, tych którzy licytowali – i tych którzy swoimi występami uświetnili ten dzień! Brawo!

Jak co roku ten dzień zakończył się „światełkiem do nieba” czyli pokazem sztucznych ogni. W Ząbkach mieliśmy swoje światełko. Ani słowa, ani zdjęcia ani film nie oddzają w pełni tego co można było zobaczyć tylko na żywo.

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy to jednodniowa impreza, podczas której zbierane są pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla polskich szpitali. Sprzęty zakupione przez WOŚP są chyba w każdym polskim szpitalu. To dzięki urządzeniom zakupionym przez WOŚP noworodki w Polsce mają wykonywane badanie słuchu w drugiej dobie po urodzeniu. Trudno zliczyć ile urządzeń zostało zakupionych i przekazanych polskim szpitalom przez WOŚP. Wiadomo, że przez 25 lat grania zebrano 825 mln złotych. To pieniądze przekazane przez ludzi, którym nie jest obca potrzeba pomagania.

Orkiestra gra i grać będzie do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej. Mamy nadzieję, że w Ząbkach też.

Fotorelację z wydarzenia można obejrzeć na funpage FB Miasta Ząbki.

(foto: Bogdan Śladowski)

Facebooktwitterlinkedin