Main Menu

Dziewczyna z Ząbek jedzie na Eurowizję!

Facebooktwitterlinkedin

Piękna i utalentowana mieszkanka Ząbek, Marta Chlebicka, zdobyła nagrodę “Młody Muzyk Roku 2018”. Będzie reprezentowała Polskę na Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Edynburgu – 23 sierpnia br.

GRATULUJEMY !!!

Słów kilka o laureatce

Marta Chlebicka mieszka w Ząbkach i gra z ząbkowską Miejską Orkiestrą Dętą. Ma 17 lat i jest uczennicą OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Beaty Kierzkowskiej.

Naukę na flecie rozpoczęła w wieku 7 lat. Uczyła się u takich pedagogów jak: prof. dr hab. Antoni Wierzbiński, prof. Barbara Świątek – Żelazna, dr Agata Igras – Sawicka, prof. zw. dr hab. Elżbieta Gajewska – Gadzina. Umiejętności doskonaliła na wielu kursach mistrzowskich m.in. u Łukasza Długosza, Petera-Lukasa Grafa, Maria Caroli, Janosa Balinta, Carlosa Bruneela, Dejana Gavrica.

Jest stypendystką programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Jest laureatką kilkudziesięciu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. Koncertowała w wielu prestiżowych salach w Polsce – NOSPR w Katowicach, Studiu Koncertowym Polskiego Radia, Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim w Warszawie, Zamku Królewskim, jak i za granicą – ODEON THEATRE w Bukareszcie, Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu.

Poza fletem poprzecznym gra również na flecie piccolo, flecie basowym i altowym oraz na fortepianie. Najlepiej czuje się w repertuarze romantycznym i współczesnym.

Kocha piesze wędrówki. Najlepiej wypoczywa w polskich górach. Interesuje się modą; cieszą ją spotkania z przyjaciółmi.

Gratulujemy! BRAWO!

(źródło: http://mlodymuzykroku.vod.tvp.pl/36136148/marta-chlebicka-flet ,foto: Z. Gąsiorowska)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »