Main Menu

Trzeba dołożyć kolejne dwa miliony złotych!

Facebooktwitterlinkedin

Czterech oferentów chce przebudowywać ulicę Powstańców. Wszystkie oferty powyżej kwoty zabezpieczonej w budżecie na tę inwestycję.

Do dziś można było składać oferty na przebudowę ulicy Powstańców w Ząbkach. To było drugi przetarg dotyczący tej inwestycji. Już wiadomo, że wpłynęły 4 oferty. Nie wiadomo jeszcze czy wszystkie oferty spełniają kryteria i wymogi formalne. Najniższa kwota zaproponowana obecnie za tę inwestycję jest o prawie dwa miliony wyższa od kwoty zabezpieczonej na ten cel przez UM Ząbki. Kwota pierwotnie zabezpieczono na ten cel w budżecie Ząbek nieco ponad wynosiła 8 milionów zł. i została podniesiona do ponad 10 mln zł, gdy w pierwszym przetargu taka była cena najtańszej oferty. Firma, która wygrała pierwszy przetarg (firma Mrozek Sp. z o.o), odstąpiła od podpisała umowy. W drugim przetargu ta firma również zgłosiła swoją ofertę. Czy tym razem znowu wygrają?

Przebudowa ulicy Powstańców będzie współfinansowana ze środków zewnętrznych. Na ten cel miasto pozyskało środki z puli rozdzielanej przez Urząd Wojewódzki. Z tej puli można sfinansować nawet 80% inwestycji w budowę lub remont drogi. Czy dodatkowe 50% kosztów inwestycji zostanie pokryte z budżetu miasta, czytaj z “kieszeni” mieszkańców? O to zapytaliśmy miejskich urzędników. Czekamy na odpowiedz.

(źródło: BIP Ząbki)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »