Main Menu

Agenci CBA w Ząbkach

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

Funkcjonariusze CBA zatrzymali pięć osób, w tym kierownika przychodni w Ząbkach oraz urzędnika ze stołecznego ratusza. Dziś mają usłyszeć zarzuty.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w sumie pięć osób. Wśród nich jest kierownik miejskiej przychodni zdrowia w Ząbkach. Funkcjonariusze CBA przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych oraz siedziby dwóch firm. Zabezpieczane są dokumenty w przychodni w Ząbkach oraz w jednym z wydziałów ZDM

– Na tym etapie śledztwa chodzi o zamówienie dotyczące dobudowania do przychodni w Ząbkach dźwigu dla osób niepełnosprawnych wartości blisko 300 tys. zł oraz trzy przetargi organizowane przez warszawski ZDM, dotyczące m.in. ochrony fizycznej, utrzymania czystości oraz usługi administrowania wind w tunelu dla pieszych na Trasie W-Z – w sumie o wartości ponad 1,6 mln zł – wylicza Piotr Kaczorek.

Zatrzymani przez CBA jeszcze dziś usłyszą zarzuty o charakterze korupcyjnym. W tym o przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści przez osoby trzecie.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin