Main Menu

Niedzielne utrudnienia w Ząbkach

Facebooktwitterlinkedin

W niedzielę, 27 maja br. w parku miejskim w Ząbkach odbędzie się zlot Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych oraz piknik ekologiczny. Ww czasie trwania imprezy w okolicach parku wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu.

W związku z odbywającym się w niedzielę 27.05.2018 r. II Zlotem Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych w rejonie stacji PKP Ząbki i Parku Miejskiego im. M.Szuberta zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu oraz zostaną wytyczone objazdy.

Od ok. godziny 7:00  do ok. 22:00 z ruchu zostaną wyłączone odcinku ulic:

  • Batorego od ul. Leszyckiego do ul. Kolejowej
  • Kolejowa od Moniuszki do ul. Batorego
  • Jana Pawła II od ulicy Bema do Batorego.
  • łącznik ul. Kolejowej i Wojska Polskiego (w tym zjazd z ul. Kolejowej do tunelu).

Zalecane objazdy będą wytyczone ulicami Bema, Sobieskiego lub Leszyckiego, Rychlińskiego oraz Wojska Polskiego.

Ciąg Wojska Polskiego – tunel – Orla pozostanie przejezdny.

Będą zmiany w komunikacji miejskiej

Dla linii Ząbki-1 i Ząbki-3 zawiesza się funkcjonowanie przystanków „PKP Ząbki 01” i „PKP Ząbki 02”.

Autobusy linii „Ząbki-1” i „Ząbki-3” jadące w kierunku ul. Powstańców za przystankiem „Wyspiańskiego 02” skręcą w ul. Leszyckiego i Wojska Polskiego, będą zatrzymywać się na przystanku Urząd Miasta 02 (przy tunelu od strony parku), a następnie wrócą na stałą trasę. Autobusy pominą przystanek „PKP Ząbki 02”

Linia „Ząbki-1” jadąca w kierunku centrum handlowego Marki za przystankiem „Urząd Miasta 01” skręci w ul. Leszyckiego, autobus będzie zatrzymywać się na przystanku Leszyckiego, a następnie wróci na swoją obecną trasę na ul. Sobieskiego, Górnośląską.

Linia „Ząbki-3” jadąca w kierunku centrum handlowego Marki, za przystankiem „Bema” na ul. Jana Pawła II, skręci w lewo w ul. Bema i dojedzie do ul. Górnośląską gdzie wróci na obecną trasę. Autobusy pominą przystanek „PKP Ząbki 01” przy parku. Osoby korzystające z tego przystanku powinny skorzystać z przystanku Bema na ul. Jana Pawła.

Trasa i przystanki linii 199 ZTM pozostają bez zmian.

(źródło: UM Ząbki)

Facebooktwitterlinkedin