Main Menu

Samochody elektryczne, piknik i wele innych atrakcji

Facebooktwitterlinkedin

W niedzielę 27 maja br., w parku miejskim w Ząbkach odbędzie się drugi Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych oraz Piknik Ekologiczny!

Burmistrz Miasta Ząbki, Firma MagMar Car Auto Części z Ząbek, Stowarzyszeniem Ekozlot.pl Rozwój Elektro-Mobilności oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Ząbkach zapraszają na 2 Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych w Ząbkach oraz na Piknik Ekologiczny.

II Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych Piknik Ekologiczny odytwa się   pod patronatem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej oraz Burmistrza Miasta Ząbki. Impreza ma na celu w sposób bezpośredni zaprezentowanie społeczeństwu nowej dziedziny motoryzacji jaką są samochody elektryczne. Pokazanie ich zalet, a przede wszystkim ich ekologicznego aspektu jakim jest bez emisyjność. To również okazja do spotkania pasjonatów tego typu aut ,użytkowników tych samochodów, przedstawicieli kół naukowych budujące projekty tych samochodów. Będzie można po raz pierwszy zapoznają się z tą technologią .

Niebywałą atrakcją dostępną dla wszystkich będzie udostępnienie 10 aut elektrycznych do darmowych jazd testowych.

Podczas tegorocznego Zlotu zostanie ogłoszony pierwszy w Polsce konkurs pod tytułem ” Człowiek Elektromobilności “. Celem konkursu jest wyłonienie wśród naszego społeczeństwa osoby która najbardziej przyczynia się dla rozwoju tej dziedziny motoryzacji.

W ciągu całego wydarzenia odbywać będzie się wiele atrakcji i konkursów z nagrodami o charakterze zręcznościowym, rysunkowym dla dzieci, wszystkie w tematyce ekologicznej. Będzie też połączenie multimedialne z Warszawskimi Dniami Energi imprezą promującą odnawialne źródła pozyskiwania energii odbywającą się w tym samym czasie w Warszawie oraz zorganizowany przejazd samochodów elektrycznych między wydarzeniami.

W czasie zlotu na scenie głównej odbędzie się kilka prelekcji i wywiadów z prowadzącymi poruszającymi aspekty potrzeby zmian w motoryzacji jak i co za tym idzie, rozwoju infrastruktury ładowania pojazdów.

Pierwsza edycja Zlotu zaowocowała powstaniem Stowarzyszenia Ekozlot.pl Rozwój Elektro mobilności, które to ma w swoim statucie jako główny cel organizowanie tego typu wydarzeń i propagowanie zmian w motoryzacji.

Stowarzyszenie Ekozlot.pl Rozwój Elektro-Mobilności, więcej na: www.ekozlot.pl

(źródło: UM Ząbki)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »