Main Menu

Sprawnie przeprowadzona ewakuacja dzieci

Facebooktwitterlinkedin

 

W środę 16 maja br. policja otrzymała zgłoszenie o podłożeniu bomby w banku w Ząbkach. Na nogi postawiono wszystkie służby i pracowników cywilnych, zamknięto główną ulicę w mieście i ewakuowano wszystkich dookoła.

Jeden telefon postawił na nogi wiele osób w Ząbkach. Istniało podejrzenie, że w na terenie banku przy ul. Piłsudskiego została podłożona bomba. Szybko trzeba było ewakuować okolicznych mieszkańców i całe przedszkole.

Publiczne Przedszkole „Skrzat” to największa placówka oświatowa w Ząbkach, do której uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Do przedszkola uczęszcza ponad 400 dzieci.

W środę było tak

Ok godz. 12:30 pracownicy Przedszkola otrzymują informację o konieczności ewakuacji wszystkich z placówki. To czas gdy część dzieci przygotowuje się do snu, część je obiad. W przedszkolu w tym czasie było ponad 360 dzieci.

O godz. 12:40 wszyscy byli już poza budynkiem. Ponad 420 osób opuściło budynek.

Dzieci zostały przeprowadzone do sali gimnastycznej pobliskiego Gimnazjum, gdzie przebywały ok. 3 godziny.

Przedszkolu „Skrzat” wszyscy są przygotowani do ewakuacji. Udowodnili to. Oni do takich zdarzeń przygotowują się. Na początku każdego roku szkolnego w “Skrzacie” przeprowadzają próbną ewakuację. Dzieci wiedzą jak się zachować, a dorośli pilnują, żeby cała akcja była przeprowadzona szybko i sprawnie.

Bezpieczeństwo ludzi w takich sytuacjach to priorytet.

Pracownikom Przedszkola “Skrzat” w Ząbkach gratuluję sprawnie i szybko przeprowadzonej ewakuacji.

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »