Main Menu

Łodygowa załapała opóźnienie

Facebooktwitterlinkedin

Remont ulicy Łodygowej będzie trwał dłużej niż zakładali warszawscy urzędnicy.

Remont ulicy Łodygowej trwa od blisko roku. Remont jezdni trwa od marca br. Zgodnie z podpisaną z wykonawcą umową ulica powinna być przejezdna w listopadzie 2018 r. Dziś wiadomo, że ten termin jest nierealny. Półtora miesiąca opóźnienia przy budowie północnej jezdni ulicy od Radzymińskiej do Wolińskiej – planowane zakończenie tego etapu miało być w maju, było na początku lipca. Remont południowej nitki wcale nie idzie szybciej.

Opóźnienie (…) spowodowane jest:
* długim oczekiwaniem na przełączenie przebudowanej sieci gazowej – ustalenie terminu przełączenia sieci gazowej leży w kompetencjach Polskiej Spółki Gazowej,
* nieudostępnieniem przez innogy Stoen Operator sieci energetycznej kolidującej z budowaną drogą celem jej przebudowy (…)
– napisała dyrektor Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych Anna Piotrowska w odpowiedzi na interpelację lokalnej radnej Katarzyny Górskiej-Manczenko.

Termin zakończenia kontraktu jest zagrożony z powodu braku możliwości podpisania umowy z innogy Stoen Operator w zakresie usunięcia kolizji urządzeń energetycznych z projektowaną drogą – jak również z powodu opóźnień przygotowania do wykonania robót kanalizacyjnych, którym inwestorem jest MPWiK  (Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji)
– dodaje dyrektor ZMID (Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych).

Nie wiadomo o ile przedłużą się prace. Wiele będzie zależało od tego jaka będzie najbliższa zima, ale również od zaangażowania wykonawcy – hiszpańskiej firmy Balzola.

(źródło:targówek.info, foto: ZMID)

 

Facebooktwitterlinkedin