Main Menu

SuperFinał PLFA! Piknik i mecz w sobotę na stadionie w Ząbkach!

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

Pogodna pokrzyżowała plany organizatorom XIII SuperFinału PLFA. Mecz zamiast na stadionie w Bydgoszczy zostanie rozegrany na stadionie w Ząbkach (ul. Słowackiego 21). Zapraszamy w sobotę 21 lipca br. od godz. 15:00 na piknik, a o godz. 19:45 na rozpoczęcie SuperFinału.

Z przykrością informujemy, że z powodu intensywnych opadów deszczu na przestrzeni ostatnich dni w Bydgoszczy, w porozumieniu z zarządem obiektu sportowego oraz klubami Warsaw Eagles i Kozły Poznań, XIII SuperFinał nie odbędzie się na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy.

 

Bardzo intensywne opady deszczu niestety spowodowały to, że murawa nie nadaje się do gry w futbol amerykański na stadionie Zawiszy. Dbając o zdrowie zawodników oraz biorąc pod uwagę zbliżające się Mistrzostwa Świata U20 w piłce nożnej, wspólnie z zarządem obiektu oraz naszymi klubami podjęliśmy decyzję o przeniesieniu SuperFinału. Nie ukrywamy, że jest nam z tego powodu bardzo przykro, bo zależało nam, aby to wielkie święto futbolu amerykańskiego odbyło się w województwie kujawsko-pomorskim, jednak pewne rzeczy są od nas niezależne. Niemniej, mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy do naszej współpracy i futbol amerykański pojawi się na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka – mówi Izabella Kalinowska, członek zarządu Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego.

 

Dzięki uprzejmości i szybkiej reakcji miasta Ząbki, XIII SuperFinał odbędzie się na Dozbud Arena, a więc obiekcie, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywają Ząbki Monarchs. W związku z przeniesieniem imprezy, organizatorzy podjęli decyzję, że wstęp na to spotkanie będzie bezpłatny, a kibicom, którzy zdążyli już zakupić swoje bilety za pośrednictwem strony ticketmaster.pl zostaną zwrócone koszta ich nabycia a w ramach rekompensaty, na stadionie w Ząbkach (za okazaniem biletu na mecz w Bydgoszczy) będą mogli odebrać atrakcyjne gadżety ufundowane przez Polską Ligę Futbolu Amerykańskiego.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15:00 i poprzedzi je tradycyjny piknik sportowy. Godzina rozpoczęcia meczu nie ulega zmianie i zgodnie z planowanym wcześniej harmonogramem, pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o 20:00, a poprzedzi go ceremonia otwarcia 30 minut wcześniej. Wszyscy ci, którzy 21 lipca nie będą mogli dotrzeć do Warszawy, w dalszym ciągu, będą mieli sposobność obejrzeć XIII SuperFinał na kanale Polsat Sport HD oraz ipla.tv. Transmisja wzbogacona będzie efektownymi grafikami, statystykami meczowymi a oglądanie sportowych zmagań ułatwi technika wirtualnego boiska, za pomocą której gra będzie bardziej czytelna i zrozumiała.

 

Jest nam niezmiernie miło, że miasto Ząbki w tak krótkim czasie wydało zgodę na rozegranie XIII SuperFinału na Dozbud Arena. Przede wszystkim chciałbym podziękować zarządowi PZFA, wszystkim osobom związanym z organizacją naszego finału oraz klubowi Monarchs, który również przyczynił się do przeniesienia imprezy. To tylko pokazuje, że naszą siłą jest przede wszystkim wspólnota i wszystkich nas łączy jeden cel – dobro futbolu amerykańskiego. – mówi Przemysław Kazaniecki, Prezes Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego.

 

O prawo gry w SuperFinale, przez cztery miesiące, rywalizowało 8 drużyn Topligi. Ostatecznie awans wywalczyły zespoły z najbogatszymi tradycjami futbolowymi w naszym kraju. Warsaw Eagles, czyli najstarszy klub w Polsce, dla którego będzie to piąty finał w historii i okazja do sięgnięcia po trzeci tytuł mistrzowski. Jak również, najstarsza organizacja w województwie Wielkopolskim – Kozły Poznań. Ekipa ta w najważniejszym meczu sezonu zagra po raz pierwszy.

Zwrot kosztów zakupionych dotychczas biletów: info@ticketmaster.pl

 

Akredytacje na SuperFinał w Bydgoszczy

Jednocześnie informujemy, że wydłużyliśmy proces przyznawania akredytacji dziennikarskich i fotograficznych na XIII SuperFinał, który odbędzie się 21 lipca na Dozbud Arena w Ząbkach. Akredytacja może zostać przyznana jedynie dziennikarzom lub fotoreporterom, którzy wypełnią formularz akredytacyjny, nie później niż 20 lipca br. do godziny 23.59.

 

Program XIII SuperFinału PLFA w Ząbkach

15.00 | start pikniku sportowego przy stadionie
– korzystaj z wielkiego miasteczka dmuchańców

– posmakuj potraw serwowanych w foodtrackach

19.45 | ceremonia otwarcia SuperFinału

20.00 | rozpoczęcie meczu
– pokazy pirotechniki

– atrakcje w przerwie meczu

Wstęp wolny – na piknik i mecz

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin


« (Poprzednia wiadomość)