Main Menu

Bracia Sobierajscy najlepsi w Polsce!

Facebooktwitterlinkedin

Wojtek Sobierajski stwierdził: “„Ząbki to moje miasto i ja tu rządzę” i razem z braćmi “zgarnęli” podczas zawodów w Ząbkach 11 medali! Bo Mistrzów jest czterech!

W dniach 24-26 sierpnia odbyły się w Ząbkach Mistrzostwa Polski w biegach z przeszkodami.  Każdego dnia najlepsi polscy zawodnicy rywalizowali na innych dystansach. W piątek do pokonania były trzy kilometry usiane rozmaitymi przeszkodami. W sobotę do przebiegnięcia było już piętnaście kilometrów, zaś ostatniego dnia, w niedzielę, można było podziwiać wyścigi trzyosobowych sztafet.

Całą imprezę zdominowali czterej bracia Sobierajscy: najstarszy Wojtek (28 lat), Marian (20 l.), Bolek (16 l.) oraz najmłodszy z tej ekipy Krzysiek (13 l.). Łącznie zdobyli aż 11 medali i każdy z nich został mistrzem Polski w odpowiedniej dla siebie kategorii wiekowej. Gościem specjalnym był czterokrotny (2014, 2015 2016, 2017) mistrz świata Jonathan Albon. Nasi zawodnicy nie przestraszyli się jednak utytułowanego rywala i w biegu na trzy kilometry pokonał go Wojciech Sobierajski, zajmując tego dnia pierwsze miejsce. Jak sam powiedział: „Ząbki to moje miasto i ja tu rządzę”.

Mistrzostwa Polski zostały zorganizowane przez organizację OCRA Poland przy wsparciu Burmistrza Miasta Ząbki Pana Roberta Perkowskiego.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)