Main Menu

Nowa “zabawka” przy Radzymińskiej

Facebooktwitterlinkedin

Nowy wynalazek pojawił się na ulicy Radzymińskiej w Warszawie. Do fotoradaru została dołączona mała kamera. Teraz nikt kto przekroczy dozwoloną prędkość nie będzie bezkarny.

Na Mazowszu są 72 fotoradary w Warszawie 28. Na ul. Radzymińskiej do fotoradaru została dołączona mała kamera, której zadaniem jest identyfikacja uczestników ruchu przekraczających dozwoloną prędkość. To pierwsze tego typu urządzenie w Polsce, które uruchomiono w ramach testów przeprowadzanych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Kamerka na Radzymińskiej tym różni się od standardowej kamery, że wykonuje zdjęcia tablicy rejestracyjnej z tyłu. To szczególnie pomocne w przypadku motocyklistów, którzy z racji tablicy rejestracyjnej umieszczonej z tyłu pojazdu bywali bezkarni. System jest zintegrowany z fotoradarem, co oznacza, że aby kamera zrobiła zdjęcie pojazdu, musi on przekroczyć prędkość i tym samym uruchomić fotoradar.

Takie rozwiązania działają już w państwach zachodnich. W Polsce urządzenie jest obecnie w fazie testów, a te przeprowadzane jest w tylko jednej lokalizacji – w Warszawie przy ul. Radzymińskiej. Jeśli się sprawdzi, urzędnicy podejmą decyzję o ewentualnym rozszerzeniu projektu.

Fotoradar z kamerką znajduje się w okolicy skrzyżowania ulicy Radzymińskiej z Bystrą.

Facebooktwitterlinkedin