Main Menu

Przyjdź obejrzyj i poradź się specjalisty

Facebooktwitterlinkedin

W sobotę 6 października zostanie otwarty nowoczesny szpital psychiatryczny – Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica (ul. Karola Rychlińskiego 1).  Zapraszamy do zwiedzania szpitala i uczestnictwa w specjalnym, przedpremierowym pokazie filmu „53 wojny” w reżyserii Ewy Bukowskiej. Zapraszamy w sobotę od godz. 17:00.

Od godziny 17:00 będzie możliwość zwiedzenia szpitala oraz skorzystania z porad specjalistów w punktach konsultacyjnych.

O gody. 19:00  + specjalny pokaz filmu „53 wojny”.

Po filmie rozdane będą narzędzia terapeutyczne do pracy z filmem (www.filmoterapia.pl) oraz odbędzie się filmoterapeutyczna dyskusja, w której udział wezmą m.in.
– Ewa Bukowska – reżyserka filmu,
– Joanna Olekszyk – redaktor naczelna miesięcznika SENS
– Katarzyna Miller – psycholog, psychoterapeutka, autorka książek i felietonistka magazynu SENS i Zwierciadła
– Sylwia Wojtysiak – psychoterapeutka, twórca autorskiej metody psychokinoterapii i dyrektor Wielkopolskiej Szkoły Psychoterapii Integratywnej
– Martyna Harland, psycholog, autorka projektu Filmoterapia.pl i ekspert SENSu
– Karol Jachymek – filmoznawca

O filmie „53 wojny”
Anka (Magdalena Popławska) i Witek są kochającym się małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka coraz bardziej zatruwa jej rzeczywistość. Gdy on po raz kolejny wyjeżdża w rejony objęte wojną, ona zaczyna szykować się na najgorsze…

„53 wojny” to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Inspiracją była książka „Miłość z kamienia” Grażyny Jagielskiej.

Czym jest zespół stresu pourazowego PTSD? Czym jest lęk rozlany? W jaki sposób funkcjonować w takim związku?

 

Zapraszamy.

Facebooktwitterlinkedin