Main Menu

Skorzystaj z bezpłatnej diagnostyki w kierunku zakażenia HCV

Facebooktwitterlinkedin

Szacuje się, że 200 tys. Polaków może być zakażonych wirusem HCV, ale aż 80% z nich nie wie o swojej chorobie. HCV jest wirusem odpowiedzialnym za powstawanie wirusowego zapalenia wątroby typu C. ALAB laboratoria wspólnie z firmą Abbvie, zapraszają do udziału w akcji profilaktycznej i do skorzystania z bezpłatnej diagnostyki w kierunku zakażenia HCV.

Aż 80% z ok. 200 tys. zakażonych wirusem HCV nie wie o swojej chorobie.  Choroba przez kilkadziesiąt lat potrafi rozwijać się bez wyraźnych objawów, uszkadzając wątrobę, prowadząc do jej marskości, a nawet do raka.

Wykonaj bezpłatny test kwalifikacyjny i skorzystaj z bezpłatnej diagnostyki laboratoryjnej w kierunku HCV.

  • HCV jest wirusem przenoszonym przez krew, do infekcji dojść więc może poprzez kontakt z zakażoną krwią. Sytuacji, w których mogło dojść do zakażenia jest wiele. Do głównych zaliczyć można: zabiegi medyczne, tatuowania, piercingu, akupunktury, jak również zabiegi w salonach fryzjerskich i kosmetycznych.
  • U większości osób zakażonych w okresie przewlekłego zapalenia wątroby nie obserwuje się żadnych objawów. Należy jednak pamiętać, że infekcja wirusem HCV może prowadzić do trwałego uszkodzenia wątroby w postaci marskości.

Jak skorzystać z badania?

  • Przyjdź do punktu pobrań w Ząbkach, ul. Powstańców 33

TU znajduje się lista Punktów Pobrań z całego kraju, gdzie badanie jest dostępne – lista jest alfabetyczna (wg nazw miejscowości)

  • Każdy, kto przyjdzie do punktu pobrań i poprosi o bezpłatną diagnostykę w kierunku HCV zostanie przebadany. Nie wymagane są zapisy ani zaświadczenia.
Facebooktwitterlinkedin