Main Menu

Stacje z rowerami w Ząbakch? Czemu nie

Facebooktwitterlinkedin

“Veturilo” w Ząbkach? Podpisz petycję jeśli jesteś “ZA”. Mieszkaniec Ząbek pan Mariusz Rogowski zaprasza do podpisywania petycji w sprawie uruchomienia stacji “veturilo” w Ząbkach. U naszych sąsiadów już wkrótce będą stacje z rowerami więc czemu nie w Ząbakch.

Alternatywny środek transportu, umożliwiający szybkie poruszanie się po naszym mieście. Jest dobrym uzupełnieniem komunikacji miejskiej w Warszawie i Ząbek.

PETYCJA :  W sprawie uruchomienia nowych stacji rowerowych  ,, Veturilo ‘’ w północnej i południowej części Miasta  Ząbek w porozumieniu z Miastem Stołecznego Warszawy. Wnoszę o podjęcie czynności mających na celu utworzenia na terenie Miasta Ząbek nowych stacji rowerowych ,, Veturilo’’ Proponowane lokalizacje to : –  okolice placu przy przystanku autobusowym Powstańców przed galerią handlową Rossman –  w rejonie skrzyżowania ulic Maczka i Szwoleżerów – w rejonie skrzyżowania ulic Maczka i Powstańców – okolice szkoły Podstawowej nr 2, przy budynku Gimnazjum 2 – okolice w rejonie przy szkoły Podstawowej nr 1 – okolice przy stacji kolejowej ,,Ząbki’’  Utworzenie stacji Veturilo pobliżu stacji kolejowej umożliwiłoby mieszkańcom dogodną możliwość przesiadki lub dojazdu do domu w inne rejony Miasta Ząbki i Miasta st. Warszawa.  W mieście Ząbki stale przybywa mieszkańców. W sytuacji braku obiecywanego od lat tramwaju, mieszkańcy zmuszeni są do korzystają z innych środków transportu publicznego. Jednym z nich są pociągi Kolei Mazowieckiej i przeciążona komunikacja autobusowa miejska. Niestety jednak wzrostowi liczby mieszkańców nie towarzyszy należyty wzrost częstotliwości innych środków komunikacji publicznej. Wciąż powstają nowe osiedla, a Miasto Ząbki potrzebuje nowych ścieżek rowerowych jak i zwiększonego dostępu do rowerów miejskich Veturilo.

Chce przypomnieć, iż bliźniaczy system uruchomiono już w innych gminach sąsiadujących, między innymi w Konstancinie-Jeziornie, Piasecznie, Pruszkowie i Michałowicach, a jesienią zacznie działać także w Markach. My niżej podpisani popieramy plan uruchomienia nowych stacji rowerowych Veturilo. Apelujemy do adresatów niniejszej petycji o natychmiastowe rozpoczęcie rozmów przez oba Miasta samorządu, w celu szybkiego przygotowania i realizacji tej inwestycji.

Powyższa petycja zostanie złożona po uzyskaniu wystarczającej ilości podpisów poparcia. Chcemy zebrać jak najwięcej. Minimalna ilość to 300. Zapraszamy do udostepniania petycji i poparcia.

Z góry dziękujemy .

Mariusz Rogowski. 

Link do petycji TU

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »