Main Menu

Cena w górę a będzie jak było?

Facebooktwitterlinkedin

Nie milkną echa ostatniej podwyżki opłat za śmieci. Mieszkańcy Ząbek są oburzeni wysokością nowych opłat.  Czy otrzymują usługę adekwatną do tej ceny? Otrzymaliśmy informację od pana Michała, że na jego osiedlu od dłuższego czasu nie są odbierane śmieci. Czy tak działa i ma działać system za który mieszkańcy Ząbek będą płacili ponad 80% więcej?

Zapewne wszyscy już wiedzą, że od 1 stycznia br. mieszkańcy Ząbek zapłacą  dużo więcej za odbiór śmieci. Od dawna słychać wiele głosów, że opłata za odbiór i zagospodarowanie śmieci w Ząbkach jest bardzo wysoka. A tu jeszcze docierają do nas niepokojące informacje, jak ta od pana Michała:

“Witam, czy wiadomo coś czy jest jakiś problem z wywozem śmieci w Ząbkach? Od jakiegoś czasu wysypują się już nie tylko z pojemników, ale z całych pomieszczeń gdzie te pojemniki stoją. (foto w załączniku, to spore pomieszczenie, ale nie udało się wejść do środku, widać tylko wejście)” – ten list wysłaliśmy do miejskich urzędników. Czekamy na odpowiedz.

Sąsiedzi Ząbek w minionym roku płacili za wywóz śmieci rozliczany od osoby, wg poniższych stawek:

Marki                segregacja – 8 zł
bez segregacji – 17 zł

Zielonka           segregacja -12 zł
bez segregacji – 24 zł

Kobyłka            segregacja – 12 zł
bez segregacji – 24 zł

Radzymin        segregacja – 10 zł (od 1 stycznia 2019 r. – 14 zł)
bez segregacji – 20 zł (od 1 stycznia 2019 r. – 28 zł)

Wołomin         segregacja – 7,5 zł
bez segregacji – 15 zł

Ząbkach opłata naliczana była i jest od gospodarstwa domowego i wynosiła w 2018 roku:

przy segregacji – 36 zł.,
bez segregacji – 72 zł.,

od 1 stycznia 2019 za wywóz śmieci segregowanych gospodarstwa domowe zapłacą 68 zł, za  wywóz śmieci nie segregowanych 136 zł (!)

Mieszkańcy Ząbek od początku funkcjonowania systemu odbioru i zagospodarowania odpadów, czyli od 2013 roku, sortują śmieci na 5 frakcji. Obowiązek takiego sortowania śmieci został właśnie wprowadzony. Dla ludzi z Ząbek “nowy” system sortowania śmieci nie straszny jednak, ale jak sami zauważają jest zbyt mało jest informacji pokazujących właściwe sortowanie śmieci i to trzeba zmienić. Liczymy w tym zakresie na urzędników ząbkowskiego ratusza.

Na oficjalniej stronie UM Ząbki nie ma jeszcze informacji o podwyżce opłat za odbiór i gospodarowanie odpadami. Pytania w sprawe gospodarowania odpadami należy kierować pod adres mailowy:  pawel.radzio@zabki.pl

(foto: pan Michał)

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »