Main Menu

Ile mieszkańcy Ząbek zapłacili za “Ławkę…”?

Facebooktwitterlinkedin

Ząbkowska “Ławka Niepodległości” już od dawna jest tematem szeroko komentowanym przez mieszkańców. O tym, że została sfinansowana przez MON słyszał chyba każdy.  Czy aby na pewno sfinansowana? MON się tłumaczy, a my się zastanawiamy i pytamy ile dołożyliśmy.

Centrum Operacyjne MON poinformowało, że: “Dotacje na budowę wraz z gotowym projektem multimedialnej ławki otrzymało 121 samorządów. Otrzymały dofinansowanie w wysokości do 80 proc. kosztów budowy ławki, ale nie więcej niż 30 tys. zł. (…)”.

“Samorządy mogą wykonać ławkę, i robią to, w niższych cenach. Są też takie, które nie wystąpiły do MON o dofinansowanie, tylko zdecydowały się zbudować »Ławkę Niepodległości« na swój koszt (Gmina Miasto Jaworzno i Dzierżoniów). Z MON otrzymały jedynie bezpłatną licencję na wykorzystanie projektu” – zaznacza ministerstwo.

“Ławki Niepodległości” są multimedialne, mają dostęp do Wi-Fi i kody QR. Przyciski do odsłuchania nagrań i ładowarkę USB zaprojektowano w siedzisku z nierdzewnej, perforowanej blachy. Projekt pozwala na montaż jednego, dwóch lub większej liczby siedzisk. Ławka jest podświetlana systemem LED. Można odsłuchać pieśni Marsz Pierwszej Brygady, przemówień Marszałka Piłsudskiego i innych nagrań o charakterze patriotycznym. – tak o atrakcjach ławki pisze portal onet.pl

O to ile mieszkańcy Ząbek zapłacili za “Ławkę Niepodległości” zapytaliśmy miejskich urzędników. Czekamy na odpowiedź.

(źródło: onet.pl)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)