Main Menu

2 miliony złotych poszło na śmieci

Facebooktwitterlinkedin

Nie milkną echa podwyżki opłaty za odbiór śmieci z Ząbek. Sprawa ciągle bulwersuje mieszkańców.  Wszyscy powtarzają, że to konieczność, że koszty odbioru i zagospodarowania śmieci są wysokie. O tym wiedzą chyba wszyscy mieszkańcy Ząbek. I mimo iż płacą jedne z najwyższych stawek za te usługi to i tak, jak się okazuje jest to zbyt mało.

W styczniu zadaliśmy pytanie miejskim urzędnikom ile gospodarstw domowych w Ząbkach deklaruje, że  nie sortuje śmieci oraz ile zostało nadwyżki z opłat za wywóz odpadów z Ząbek w 2018 roku. Odpowiedzi na obydwa pytania „zwalają z nóg”.

„Odpowiadając na Pani wniosek o udostępnienie informacji publicznej z dnia 3 stycznia 2019 r. złożony drogą elektroniczną, informuję, że w Ząbkach 404 gospodarstw domowych deklaruje brak selektywnej zbiórki odpadów. W 2018 r. Miasto Ząbki wydatkowało na gospodarkę odpadami 8 572 120 zł., natomiast wpływy z opłat wyniosły 6 582 172 zł, na funkcjonowanie systemu trzeba było dołożyć ok. 2 miliony zł. z innych źródeł poza dochodami z opłat za gospodarowanie odpadami.

Z up. Burmistrza

Patrycja Żołnierzak

Sekretarz Miasta Ząbki”

(foto: portalkomunalny.pl)

 

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »