Main Menu

Wielkie wiosenne sprzątanie Ząbek organizują Mieszkańcy!

Facebooktwitterlinkedin

Od kilkunastu lat mieszkańcy Ząbek organizują wiosenne sprzątanie Ząbek pod hasłem ” przyszła wiosna nadszedł czas, by posprzątać wspólnie las”. W tym roku, Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą chcą wziąć udział w akcji sprzątania 27 kwietnia br – w sobotę. Po ciężkiej pracy będzie czas na pogawędki przy grillu.

Kilka lat temu organizator pierwszej akcji sprzątania Ząbek, pan Andrzej Rzepkowski tak zachęcał do udziału w akcji: “dwie godziny sprzątania to tyle co 5 godzin marszu z kijkami, a w wysprzątanym lesie ptaki ładniej śpiewają, drzewa weselej szumią i oczy się śmieją.” Sprzątanie lasu w okolicach ulicy Sosnowej i Gajowej odbędzie się po raz piętnasty!

Wspólnie z Organizatorami ząbkowskiej akcji sprzątanie Miasta Ząbki zapraszamy 27 kwietnia od godziny 10:00.

Tegoroczna akcja sprzątania terenów leśnych zaplanowana jest w trzech miejscach w Ząbkach:

– rondo przy ul. Sosnowa/Gajowa/Sikorskiego – sprzątany będzie las w rejonie ul. Sosnowej i Gajowej,
– wejść do lasu na wysokości ul. Kościelnej – sprzątane będą wejścia do lasu na wysokości ulic Złotej, Podleśnej,Chełmońskiego i Herberta,
– stara lipa przy stacji PKP Ząbki – sprzątany będzie teren przy torach PKP od ul.Piłsudskiego w kierunku Zacisznej i Łodygowej.
W każdym z tych miejsc będzie przedstawiciel organizatorów, który będzie rozdawał worki.
Jak co roku worki na śmieci oraz wywóz śmieci zapewni Urząd Miasta Ząbki. Uczestnicy powinni mieć własne rękawice ochronne.

Kolejna akcja sprzątania lasu na pewno zaowocuje przywróceniem czystości w lesie. Jednak aby las był zawsze czysty należy tępić, tych którzy go zaśmiecają. Śmiecie nie biorą się znikąd. Pamiętajmy jedni śmiecą, drudzy sprzątają. Nie śmiećmy. Zacznijmy od rzeczy najprostszej, sprzątajmy po sobie po swoich psach – nawet w lesie. Zwracajmy uwagę na tych, co wywożą odpady do lasu. Jeśli widzimy, zapiszmy numer samochodu, wezwijmy Straż Miejską. Nie bądźmy obojętni.

W sobotę wszystkich chętnych zapraszamy do lasu. Wspólnymi siłami spowodujemy, że będzie czysty.

Po akcji o godzinie 12:00 Organizatorzy zapraszają wszystkich na piknik przy grillu w kniei Gajowniczka ( pod lasem na wysokości ul. Herberta). 

Nadal można zgłaszać miejsca w Ząbkach, gdzie warto/trzeba posprzątać. Prosimy o kierowanie zgłoszeń na adres redakcja@zabki24.pl Prosimy aby zgłoszenia przesyłały tylko osoby, które będą liderami sprzątania w danym miejscu – będą odpowiedzialne za rozdawanie worków i wskazywanie miejsca zbiórki odpadków.

 

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »