Main Menu

Młody i doświadczony

Facebooktwitterlinkedin

13 maja 2019 r. burmistrz miasta Ząbki Małgorzata Zyśk powołała Kamila Kowaleczko na stanowisko zastępcy burmistrza. Nowy zastępca burmistrza Miasta Ząbki ma 26 lat i szerokie doświadczenie w pracy zawodowej.

„Swoją karierę zawodową rozpoczął w administracji samorządowej w wołomińskiej jednostce organizacyjnej gdzie zajmował się księgowością, zamówieniami publicznymi i gospodarką odpadami. Następnie był analitykiem finansowym w szpitalu powiatowym, zajmował się optymalizacją kosztów, pozyskiwaniem środków zewnętrznych i nowych kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Po pracy w służbie zdrowia rozpoczął pracę w administracji rządowej. W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odpowiadał za współpracę rządu z samorządem. Był pełnomocnikiem Wojewody ds. dialogu społecznego i organizacji pozarządowych. Kolejne doświadczenie zawodowe zdobywał w korporacji jako analityk finansowy, zajmując się wyceną przedsiębiorstw w procesach fuzji i przejęć, przygotowaniem dokumentacji inwestycyjnych, tworzeniem strategii spółki i analizą jej sytuacji finansowej. Był doradcą w gabinecie politycznym Prezesa Rady Ministrów, Premiera Mateusza Morawieckiego. Odpowiedzialny przede wszystkim za nadzór nad rządowym procesem legislacyjnym oraz analizę przygotowanych projektów aktów prawnych.” – czytamy na oficjalnej stronie Miasta Ząbki.

Z materiałów jakie można znaleźć w internecie, wynika że pan Kamil jest Członkiem Prawa i Sprawiedliwosci: Członek Zarządu – Okręg Warszawa II, Powiat wołomiński Przewodniczący Komitetu Terenowego – Okręg Warszawa II, Powiat wołomiński, Gmina Kobyłka. W wyborach  2018 roku startował z listy PiS ( przewodniczący Komitetu PiS Kobyłka) w wyborach samorządowych, był kandydatem na stanowisko burmistrza Kobyłki. Został radnym Kobyłki i Przewodniczącym Rady Miasta Kobyłka.W gabinecie politycznym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego był doradcą Przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacka Sasina, (na pewno we wrześniu 2018 r. i styczniu 2019 r.). W kwietniu 2017 roku jako wolontariusz rozdawał ankiety w ramach konsultacji metropolitarnych.

Nowy zastępca burmistrza będzie sprawował bezpośredni nadzór nad działalnością:

  1. Referatu Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami,
  2. Referatu Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju,
  3. Referatu Dróg i Komunikacji Miejskiej,
  4. Biura Promocji, Kultury, Sportu i Zdrowia,
  5. Stanowiska ds Zamówień Publicznych,
  6. Zespołu Informatyki.
Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »