Main Menu

Dla mnie dla Ciebie dla niego – by nieśli pomoc nam wszystkim

Facebooktwitterlinkedin

Mieszkańcy Ząbek pokazali, że wspólnie mogą zrobić dużo dobrego dla miasta w którym żyją. Autorzy zbiórki na zrzutka.pl liczą, że dla dobra wszystkim po raz kolejny ząbkowska społeczność wspólnie osiągnie cel. Bo cel zbożny i w słusznej sprawie. Zatem ponownie zapraszamy wszystkich do przekazywania pieniędzy na średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla ząbkowskich strażników ochotników.

Liczy się każda złotówka. Link do zrzutki TU Czasami nawet ci, którzy na co dzień pomagają, potrzebują Waszej pomocy… Ząbkowscy strażacy ochotnicy są na każdej miejskiej imprezie, a gdy trzeba wyjeżdżają do pomocy nawet w środku nocy i pracują do białego rana, mimo iż wielu z nich następnego dnia musi iść do “normalnej” pracy.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach funkcjonuje nieprzerwanie od 94 lat. W tym czasie strażacy wielokrotnie brali udział w akcjach pożarniczych, sytuacjach, gdy zagrożone było życie mieszkańców. Każdorazowo ochotnicy narażają własne życie, by pomagać innym, działając w myśl zasady: „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Codziennie dbają o bezpieczeństwo i spokój mieszkańców Ząbek.

Działania, jakie podejmują łączą się jednak z potrzebami finansowymi. Dysponują sprzętem, zakupionym dzięki własnemu wkładowi, dzięki pomocy władz gminy oraz dzięki darczyńcom. Jednakże jak na ich działania to wciąż zbyt mało. Potrzebny jest odpowiedni sprzęt, by ratować każdego kto znajdzie się w niebezpiecznych i zagrażających życiu sytuacjach.
W tym roku najważniejsze działania skupiają się na pozyskaniu nowego wozu ratowniczo-gaśniczego którego koszt to ok 820 000zł. Nowy pojazd zastąpi “stara 266” i będzie pierwszym w historii ząbkowskiej Straży nowym pojazdem.

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »