Main Menu

Mieszkańcy Ząbek oddali hołd Powstańcom Warszawskim

Facebooktwitterlinkedin

W czwartek, 1 sierpnia, o godz. 17:00 mieszkańcy Ząbek zebrali się przy Pomniku Bohaterów Obrońców Ząbek i Drewnicy i minutą , którzy 75. lat temu stanęli w obronie naszej stolicy.

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Ząbkach odbyła się symboliczna uroczystość upamiętniająca ten zryw. Dokładnie o godz. 17:00 zawyły syreny, a zebrani przy pomniku mieszkańcy Ząbek, minutą ciszy oddali hołd Powstańcom, wspólnie zaśpiewali 4 zwrotki hymnu polskiego i zawołali „Cześć i Chwała Bohaterom!”.Krótkie przemówienia w imieniu władz miasta i kościoła, a następnie pod pomnikiem zostały złożone kwiaty. Na koniec ząbkowskim zwyczajem pan Stefan zaintonował „Pałacyk Michla”. W tym roku ząbkowscy harcerze wydrukowali tekst piosenki i wszyscy mogli śpiewać. Po wspólnej fotografii był czas na rozmowy.

Ząbkowskie uroczystości mają wyjątkowy charakter bo co roku uczestniczą w nich kombatanci. Z roku na rok coraz mniej więc wykorzystajmy ten czas gdy są i pytajmy o ten czas, który znamy tylko z kart historii.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »