Main Menu

Powstańców, Herberta, Różana – będzie rondo!

Facebooktwitterlinkedin

Burmistrz Ząbek podpisała umowę na budowę ul. Nowoprojektowanej oraz budowę skrzyżowania o ruchu okrężnym na ul. Powstańców przy skrzyżowaniu ulic Herberta i Różanej.

Na oficjalnym portalu Miasta Ząbki jest informacja dotycząca podpisanej w środę umowy na wykonanie nowych inwestycji:

“W środę, 18 września Małgorzata Zyśk burmistrz Ząbek podpisała umowę na wykonanie inwestycji
„Budowa drogi w ul. Nowoprojektowanej na odcinku od ul. Kościelnej do ul. Herberta oraz ul. Herberta wraz z rozbudową skrzyżowania z ul. Powstańców i ul. Różaną”.
Wartość zadania to kwota 5 098 342,35 zł brutto. Wykonawcą inwestycji jest firma KROL Zakład Robót Drogowych i Inżynieryjno Instalacyjnych Królik Włodzimierz.

Zadanie inwestycyjne obejmuje m.in.: budowę kanału kanalizacji deszczowej, chodników, zjazdów, miejsc postojowych o nawierzchni z kostki brukowej betonowej. Powstanie jezdnia o nawierzchni asfaltobetonowej wraz z ścieżką rowerową. Na ul. Nowoprojektowanej powstanie oświetlenie uliczne LED, a także zostanie przebudowane skrzyżowanie dróg ulic Herberta, Powstańców, Różana na skrzyżowanie o ruchu okrężnym.”

To już kolejny raz, gdy ząbkowska ulica niedawno przebudowana, będzie przebudowywana kolejny raz. Ulica Powstańców na odcinku od Piłsudskiego do ul. Dzikiej była remontowana w 2011 roku. Teraz jedno ze skrzyżowań na głównej arterii w południowej części Miasta będzie przebudowywane.

Podobną sytuację znają mieszkańcy północnej części Miasta. Ulica Wolności została przebudowywana na przełomie 2010 i 2011 roku, za kwotę 5,6 mln (z dofinansowaniem zewnętrznym).  Przy skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada  wybudowane zostało standardowe skrzyżowanie. W 2017 roku skrzyżowanie przeszło gruntowną przebudowę i powstało skrzyżowanie o ruchu okrężnym tzw. rondo. Tym razem przebudowa była w całości finansowana przez Miasto. Najdroższym elementem tej przebudowy było przełożenie infrastruktury podziemnej.

W Ząbkach brakuje planowania perspektywicznego. Przewidywania tego co będzie za 10 – 15 lat. W efekcie inwestycje raz wykonane są przebudowywane, a co za tym idzie wydawane są pieniądze, żeby najpierw zepsuć coś, co było już zrobione.

(Foto: Piotr Strzałkowski)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)