Main Menu

W niedzielę otwarcie nowego odcinka II linii metra!

Facebooktwitterlinkedin

Jest zgoda na otwarcie nowego odcinak II linii metra. Znamy termin otwarcia. Pierwszego dnia będzie można przejechać nowym odcinkiem bezpłatnie.

W piątek, 13 września na konferencji prasowej, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera poinformował, że podpisał zgodę na otwarcie odcinka II linii metra na Pradze i Targówku. Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski zapowiedział, ze już w niedzielę 15 września będzie można pojechać metrem.

Wojewoda mazowiecki poinformował dziś rano, że wczoraj skończyły się odbiory stacji: Szwedzka, Targówek i Trocka oraz tuneli wentylacyjnych pomiędzy nimi. Odbiory zakończyły się wynikiem pozytywnym

To się dzieje naprawdę! Na zorganizowanej dziś rano (w piątek) konferencji prasowej wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera poinformował, że wczoraj skończyły się odbiory stacji Szwedzka, Targówek (przy Ossowskiego) i Trocka oraz tuneli i wentylatorni pomiędzy nimi. Odbiory zakończyły się pozytywnie i wojewoda podpisał pozwolenie na użytkowanie nowego odcinka podziemnej kolei.

Po informacji wojewody, nie trzeba było długo czekać na ruch  prezydent Warszawy. Rafał Trzaskowski potwierdził, że II linia metra na Targówku zostanie uruchomiona już w niedzielę 15 września 2019 roku. Tego dnia bramki metra zostaną otwarte i będzie można nim pojechać za darmo. Jeszcze przez około tydzień naziemne autobusy miejskie będą jeździły bez zmian. Najprawdopodobniej w przyszły weekend Targówek doczeka się autobusowej rewolucji

Nowy odcinek II linię metra na Targówek wybudowała firma Astaldi z Włoch. W trzy lata powstały dwa podziemne tunele o długości 3,12 km od Dworca Wileńskiego do Trockiej, nowe stacje i cała niezbędna infrastruktura. Inwestycja kosztowała 1,06 miliarda złotych. Ponad połowę z tej kwoty wyłożyła Unia Europejska,  resztę m.st. Warszawa.

Facebooktwitterlinkedin