Main Menu

Bracia Sobierajscy z medalami Mistrzostw Świata!

Facebooktwitterlinkedin

Wielki sukces mieszkańców Ząbek. Czterech braci Sobierajskich (Wojtek, Maniek, Bolek oraz Krzysiek) brało udział w Mistrzostwach Świata w biegach z przeszkodami w Londynie. W ciągu trzech dni (11-13.10.2019) walczyli o jak najlepsze lokaty na kilku różnych dystansach. Wrócili do Polski z dwoma medalami!

29-letni Wojtek, został Wicemistrzem Świata na dystansie 100 metrów! To największy sukces osiągnięty w tej dyscyplinie przez polaka w historii!
18-letni Bolek zdobył brązowy medal w swojej kategorii wiekowej w wyścigu trzykilometrowym. Przypomnijmy, że Bolek ma na swoim koncie już dwa medale z Mistrzostw Europy.
Pozostała dwójka również spisała się świetnie. Piętnastoletni Krzysiek wystartował na najdłuższym dystansie, piętnastu kilometrów. Z powodu deszczu, wiatru i mrozu, do mety dotarło jedynie 20% spośród wszystkich startujących zawodników!
Najmłodszy z braci spędził na trasie ponad dwie i pół godziny, kończąc swój bieg na rewelacyjnym piątym miejscu!
22-letni Marian zajął osiemnaste miejsce na stumetrowym torze przeszkód.
Start braci Sobierajskich na Mistrzostwach Świata został objęty patronatem Burmistrza Miasta Ząbki. To już trzeci rok z rzędu, kiedy miasto Ząbki wspiera braci w tej największej sportowej imprezie. I trzeci rok z kolei, kiedy wracają z medalami!
Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »