Main Menu

“Nie bierze udziału w tym, ani podobnym przedsięwzięciu”

Facebooktwitterlinkedin

Kilka tygodni temu pojawiła się w mediach społecznościowych dotyczących Ząbek, informacja o stronie przez którą można zgłaszać różne nieprawidłowości w przestrzeni publicznej. O sprawę zapytaliśmy urzędników ząbkowskiego ratusza w lipcu br. Własnie otrzymaliśmy odpowiedź. Zamieszczamy treść naszego pytania i  odpowiedź z UM Ząbki.

Pytanie

“Dzień dobry,

W przestrzeni wirtualnej istnieje serwis LocalSpot za pomocą którego można zgłaszać informacje o nieprawidłowościach jakie zauważyli mieszkańcy – na drogach, w przestrzeni publicznej i w kazdym innym miejscu. Informacja jest przez system przekazywana do danego miasta, a zgłaszający może śledzić za pomocą serwisu, co dzieje się z jego zgłoszeniem. Czy Miasto Ząbki bierze udział w tym przedsięwzięciu?

Na stronie   //localspot.pl w regulaminie czytamy:

Serwis LocalSpot jest platformą służącą rozwijaniu idei społeczeństwa obywatelskiego. Prowadzi do aktywizacji postaw proobywatelskich, promowania aktywności obywatelskich dotyczących przestrzeni publicznej i budowania lokalnych społeczności.

Czy Miasto Ząbki ma podpisaną umowę z firmą prowadzącą portal localspot.pl ?”

Odpowiedz

“Dzień dobry,

w odpowiedzi na poniższe pytanie informuję, że miasto Ząbki nie ma podpisanej umowy z firmą portal localspot.pl. i nie bierze udziału w tym, ani podobnym przedsięwzięciu.
Podpisanie tego rodzaju umowy, wiązałoby się z jednorazową opłatą za szkolenie oraz miesięcznym opłacaniem abonamentu, nie mówiąc o obciążeniu tym zadaniem, na bieżąco grupy urzędników.
Roczny koszt usługi w tej konkretnej firmie wynosiłby w pierwszym roku niemal 20 000 zł.
Nie jest to jedyny portal oferujący tego typu usługę. I podobne usługi były już wcześniej rozważane.
Jednakże miasto Ząbki jest na tyle niewielkie, że można bieżące problemy zgłaszać w sposób bardziej tradycyjny i dla miasta bezkosztowy, poprzez maile czy telefony oraz za pośrednictwem przycisku na stronie miasta “Zgłoś Awarię” ( //www.zabki.pl/banery/zglos-awarie)
Rezygnując z tego rodzaju komunikacji z mieszkańcami, bierzemy pod uwagę, że ta forma nie była by dla wszystkich. Jest ona raczej niedostępna dla osób starszych, które w większości wolą tradycyjną formę zgłoszeń.

Pozdrawiam,

Iwona Potęga

Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Zdrowia

Urząd Miasta Ząbki”

 

Facebooktwitterlinkedin