Main Menu

RUSZYŁY ZAPISY NA DEBATĘ STUDENCKĄ „RÓŻNE WYMIARY SAMORZĄDU”

Facebooktwitterlinkedin

Samorząd widziany oczami młodych. Politechnika Warszawska oraz samorząd województwa mazowieckiego zapraszają na drugą edycję debaty studenckiej pt. „Różne wymiary samorządu”. Wydarzenie odbędzie się 14 listopada w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

 Debata jest skierowana do mazowieckich licealistów i studentów uczelni wyższych. To forum wymiany wiedzy i doświadczeń między studentami, samorządowcami oraz specjalistami zajmującymi się na co dzień m.in. zdrowym stylem życia, kulturą, cyberprzestrzenią, wizerunkiem czy biznesem.

– Staramy się na bieżąco i aktywnie współpracować z samorządami studenckimi. Tym razem chcemy spróbować znaleźć wspólne punkty dla samorządów: szkolnego, studenckiego i terytorialnego. W wielu przypadkach dochodzi bowiem do naturalnego przejścia osób z samorządu szkolnego do akademickiego. Samorządy są kuźnią młodych samorządowców, tu zdobywają pierwsze szlify i doświadczenie. Dlatego zapraszam wszystkich młodych ludzi z Mazowsza do udziału w debacie – zachęca marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Podczas spotkania ze studentami zostaną poruszone tematy związane z codziennym życiem i aktywnością młodych ludzi. Uczestnicy debaty będą mogli wziąć udział w wielu warsztatach: „Różne wymiary samorządu”, „Cyberbezpieczeństwo. Wyzwania i zagrożenia”, „Jak żyć zdrowo i ekologicznie”, „Własną drogą, czyli podróże marzeń”, „Jak Cię widzą, tak Cię piszą – sztuka autoprezentacji”.

– Przygotowaliśmy wiele ciekawych warsztatów. Przy rejestracji każdy uczestnik wybierze te, które są zgodne z jego zainteresowaniami. Tematyka jest szeroka od zdrowego życia, po podróże, aż do sztuki autoprezentacji – wskazuje współorganizator wydarzenia Emil Sawicki.

Ze studentami spotkają się m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, specjalistka do spraw PR Paulina Worożbit, autorka książki Kobieta na motocyklu Anna Jackowska, prawniczka Katarzyna Bernadetta Olszewska, podróżnik Janusz Ozdowski oraz przedsiębiorca Piotr Trąbski.

Harmonogram:

10:30 – 11:00 – rejestracja uczestników, poczęstunek – kawa, herbata, ciastka

11:00 – 12:00 – blok warsztatowy – sale ćwiczeniowe Politechniki Warszawskiej

12:00 – 13:00 – część plenarna – podsumowanie warsztatów Audytorium Politechniki Warszawskiej

13:00 – 13:30 – część artystyczna/stand up

13:30 – 14:00 – poczęstunek

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej: zgloszenia.mazovia.pl/register.

Marta Milewska

Rzecznik Prasowy

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Facebooktwitterlinkedin