Main Menu

CBA w Starostwie Powiatowym w Wołominie

Facebooktwitterlinkedin

 Oświadczenie Rzecznika Prasowego Starostwa Powiatowego w Wołominie w sprawie postępowania dotyczącego przyjmowania i udzielania korzyści majątkowych.

“Szanowni Państwo,

w załączeniu przesyłam OŚWIADCZENIE ws. dzisiejszych działań Prokuratury Okręgowej w Warszawie oraz Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie w Starostwie Powiatowym w Wołominie.

Zarząd Powiatu Wołomińskiego deklaruje pełną współpracę z Prokuraturą oraz Centralnym Biurem Antykorupcyjnym w celu wyjaśnienia sprawy. Wszystkie wydziały Starostwa pracują bez zakłóceń.

OŚWIADCZENIE

W dniu 19 lutego br. doszło do zatrzymania przez funkcjonariuszy Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie jednego z pracowników Starostwa Powiatowego w Wołominie. Do zatrzymania doszło poza siedzibą Starostwa.

Z postanowienia Prokuratury Okręgowej w Warszawie wynika, że prowadzone jest postępowanie dotyczące przyjmowania i udzielania korzyści majątkowych
w związku z wydawanymi od 2017 roku decyzjami administracyjnymi w Wydziale Budownictwa Starostwa Powiatowego w Wołominie.

Zarząd Powiatu Wołomińskiego deklaruje pełną współpracę z Prokuraturą oraz Centralnym Biurem Antykorupcyjnym w celu wyjaśnienia sprawy. Aktualnie funkcjonariusze CBA zabezpieczają dokumentację udostępnioną przez Starostwo. Na chwilę obecną, w związku z prowadzonymi czynnościami organów ścigania,
nie możemy podać więcej informacji w tej sprawie.

Z wyrazami szacunku,

Karol Szyszko

Rzecznik Prasowy  ”                        

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »