Main Menu

Mieszany, tradycyjny czy naturalny?

Facebooktwitterlinkedin

Ma powstać nowy plac zabaw w Ząbkach. Urzędnicy pytają jaki plac zabaw chcą mieszkańcy.

„Drodzy mieszkańcy!
Wasze wskazówki są dla nas niezwykle cenne, dlatego zachęcamy Was do wzięcia udziału w ankiecie dotyczącej wyboru rodzaju placu zabaw, który planujemy wybudować w nowo powstającym parku miejskim przy ul. Powstańców (Lokalizacja dz. ew. 29/9 obr. 03-35 przy ulicy Powstańców vis a vis nr 41.). Inwestycja realizowana jest w ramach programu „Zielona przestrzeń – Rozwój i modernizacja terenów zieleni w Mieście Ząbki”. Głosujemy do 19 marca 2020 r. Poniżej graficznie oraz opisowo przedstawione zostały poszczególne propozycje rodzajów placów zabaw:

1. Mieszany plac zabaw – Mieszany plac zabaw łączy ze sobą funkcjonalność i bezpieczeństwo klasycznych urządzeń z estetyką bliższą naturze. Drewniane konstrukcje pojawiające się w wielu często użytkowanych przez dzieci miejscach, świetnie wpisują się w naturalny krajobraz nie ustępując atrakcyjności tradycyjnym urządzeniom. Ponadto łatwo uzupełnić je o elementy typowo naturalne (płotki i konstrukcje wiklinowe, drewniane kłody czy głazy).

2. Tradycyjny plac zabaw – Standardowe, kolorowe urządzenia, które dzieci znają z przedszkolnych czy osiedlowych placów zabaw. Bogaty dobór w zakresie różnorodności: od sprawnościowych po edukacyjne, od tych dedykowanych dla najmłodszych, jak i dla starszych dzieci.

3. Naturalny plac zabaw – Plac naturalny to taki, którego elementy są zaczerpnięte z natury – kamienie, kłody, konary, szyszki, piasek, woda… Wykonamy z nich różnego rodzaju pieńki, płotki, przeszkody, szałasy, pochylnie, zróżnicowanie terenu za pomocą drewnianej palisady itd. W dużej mierze to mali użytkownicy muszą znaleźć w swoim zasięgu elementy do zabawy (gałązki, trawy czy liscie), a ukształtowany plac zabaw ma być dla dzieci tylko polem do przeprowadzania tych zabaw. Ww elementy zostaną uzupełnione o sznury, wiklinowe konstrukcje i zieleń dzięki czemu mogą stać się również polem eksperymentów oraz obszaru do zabaw w chowanego.

Zapraszamy do oddawania swoich głosów pod linkiem:

https://forms.gle/CJRHz9aY3dk9fhLX9

(źródło: fanpage FB Miasta Ząbki)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »